Bolesna pora磬a wicemistrz闚 Europy! Polska, W這chy i Rosja straci造 po jednym secie [WYNIKI]

W drugim dniu mistrzostw Europy siatkarzy nie dosz這 do wielkich niespodzianek. Faworyci wygrali swoje spotkania, cho Polska, W這chy i Rosja niespodziewanie straci造 po jednym secie. Dotkliwej pora磬i doznali Niemcy, czyli wicemistrzowie Europy, ale ich rywalami byli Serbowie.

Reprezentacja Polski pokona豉 Estoni 3:1 i jest wiceliderem swojej grupy, gdy Holandia jeszcze 豉twiej pokona豉 debiutuj帷 na mistrzostwach Europy Czarnog鏎 3:0. W trzecim spotkaniu grupy D dosz這 do ma貫j niespodzianki, gdy Ukrai鎍y pokonali Czech闚.

Wicemistrzowie Europy zdecydowanie przegrali z Serbi

Rywalizacja rozpocz窸a si r闚nie w grupie B, kt鏎a "po陰czy si" z grup B w 1/8 fina逝 (B1-D4, B2-D3, B3-D2, B4-D1). Pierwszym liderem zostali Serbowie, kt鏎y zdecydowanie pokonali Niemc闚 (do 21, 17 i 15). Niemcy to co prawda wicemistrzowie Europy sprzed dw鏂h lat (gdy turniej rozgrywany by w Polsce), ale nie zdo豉li si zakwalifikowa cho熲y na zesz這roczne mistrzostwa 鈍iata - na nich Serbowie zaj瘭i czwarte miejsce, a na mistrzostwach Europy s w鈔鏚 g堯wnych faworyt闚 do ko鎍owego triumfu.

W innym spotkaniu tej grupy dosz這 do niespodzianki. S這wacy niespodziewanie pokonali Hiszpan闚 po pi璚iosetowej bitwie, zako鎍zonej wynikiem 18:16 w tie-breaku. Za to Belgowie 豉two ograli Austri w trzech setach.

Rosjanie i W這si stracili po jednym secie

W grupie A rozegrano dwa spotkania. Bu貪arzy rozprawili si z Rumunami w trzech setach, notuj帷 swoje drugie zwyci瘰two w tym turnieju. Niespodziewanie seta w starciu z Grekami stracili W這si, ale jedni z faworyt闚 do zdobycia mistrzostwa Europy ostatecznie wygrali to starcie 3:1. Wolne mia造 reprezentacje Francji i Portugalii.

W grupie C faworyzowani Rosjanie znowu niespodziewanie stracili seta - w czwartek z Turcj, a tym razem z Bia這rusi - ale podnie郵i si po pora盧e w pierwszej partii, wygrywaj帷 czwartego seta a do 10! W tej samej grupie Turcja pokona豉 Macedoni P馧nocn 3:0. Dzie przerwy maj za sob reprezentacje Finlandii i S這wenii.