Efektowne zwycięstwa Włoch i Francji na początek mistrzostw Europy siatkarzy [WYNIKI]

Rozpoczęły się mistrzostwa Europy siatkarzy. W sześciu meczach nie doszło do żadnej niespodzianki, a aż cztery ze spotkań zakończyły się w trzech setach. Na uwagę zasługują zwłaszcza efektowne zwycięstwa Włoch i Francji.

W grupie A, rozgrywającej swoje mecze we francuskim Montpellier, wszystkie mecze zakończyły się wynikami 3:0 dla faworytów. Francuzi pewnie pokonali Rumunię, wygrywając poszczególne sety do 19, 14 i 16. Bułgarzy wygrali z Grecją (do 22, 16 i 20), za to Włosi pokonali Portugalię (do 21, 10, 22) - na uwagę zasługuje tutaj zwłaszcza drugi set, wygrany przez ekipę Gianlorenzo Blenginiego aż do 10.

W grupie C (gra w Lublanie) liderem są Słoweńcy, którzy pokonali 3:0 Białoruś (do 17, 14, 19). Rosja niespodziewanie straciła seta w starciu z Turcją (25:13, 23:25, 25:17, 25:15), za to Finowie ograli Macedonię Północną 3:1 (25:23, 25:22, 23:25, 25:21).

Do 1/8 finału awansują po cztery najlepsze drużyny z każdej grupy. W 1/8 finału zespoły z grupy A trafią na ekipy z grupy C (A1-C4, A2-C3, A3-C2, A4-C1). W piątek do gry wejdą ekipy z grup B i D. Grająca w grupie D Polska zmierzy się z Estonią, a początek spotkania już o godzinie 17.