Polki przegra造 z W這szkami. Mistrzostwa Europy ko鎍zymy bez medalu

Reprezentacja Polski przegra豉 z W這chami 0:3 (23:25, 20:25, 24:26) w meczu o trzecie miejsce mistrzostw Europy siatkarek. Nasza dru篡na z Ankary wr鏂i bez medalu.

Po przegranym, sobotnim p馧finale z Turcj, polskie siatkarki zapowiada造, 瞠 nie spuszcz g堯w i w pe軟i zmotywowane podejd do meczu o br您owy medal z W這szkami. O ile ich zapowiedzi przed pierwszym meczem z gospodyniami nie znalaz造 odzwierciedlenia na parkiecie, o tyle w niedziel nasze zawodniczki od pocz徠ku wygl康a造 dobrze.

W pierwszym secie bardzo d逝go i cz瘰to zmienia這 si prowadzenie. Raz minimalnie na nasz, a raz minimalnie na w這sk stron. Niestety, w po這wie partii nasze rywalki zdoby造 cztery punkty z rz璠u, co pozwoli這 im z豉pa luz w grze. Doskonale prezentowa豉 si Paola Egonu, a Polki nie potrafi znale潭 sposobu na zablokowanie jej lub lepsz gr w obronie. Mimo problem闚 Polkom uda這 si dopa嗆 rywalki, jednak w decyduj帷ej akcji zawiod豉 Malwina Smarzek-Godek i W這szki wygra造 seta do 23.

Druga partia zacz窸a si fatalnie dla Polek. Ju w pierwszych pi趾ach W這szki wypracowa造 kilkupunktow przewag, kt鏎ej nie odda造 do ko鎍a partii. Gra naszego zespo逝 totalnie si posypa豉, zawodniczki Jacka Nawrockiego nie ko鎍zy atak闚 ze skrzyde, nie funkcjonowa nasz 鈔odek, nie wspominaj帷 o obronie. Na dodatek, na pocz徠ku seta, mieli鄉y kilkuminutow przerw z powodu problem闚 z o鈍ietleniem. Ostatecznie, przegrali鄉y t parti do 20.

W trzecim secie Polki wygl康a造 najlepiej. Wreszcie grali鄉y dobrze w obronie, w ataku odblokowa豉 si Smarzek-Godek, kt鏎 dobrze wspiera豉 m.in. Magdalena Stysiak. Partia rozstrzygn窸a si w samej ko鎍闚ce. Chocia Polki mia造 pi趾 setow przy stanie 24:23, to przegra造 ca造 mecz. Najpierw W這szki popisa造 si dobrym atakiem, a potem wybroni造 nasz atak i sko鎍zy造 swoj akcj. Spotkanie zako鎍zy這 si asem serwisowym Egonu.

Polki zaj窸y czwarte miejsce na mistrzostwach Europy, co i tak nale篡 uzna za sukces. Nasze zawodniczki same przyznawa造, 瞠 jeszcze dwa miesi帷e temu taki wynik bra造by w ciemno. Chocia po fina這wym turnieju w Ankarze pozostaje niedosyt, to naszym siatkarkom wypada podzi瘯owa za wspania貫 emocje, kt鏎ych dostarczy造 w ostatnich tygodniach rywalizacji i ca造m sezonie reprezentacyjnym.

Polska 0:3 W這chy (23:25, 20:25, 24:26)