Mecz o trzecie miejsce Polska - Włochy w niedzielę. Już raz Polska taki mecz wygrała

Polki przegrały w półfinale z Turcją 1:3 i w niedzielę zagrają o brąz mistrzostw Europy. W drugim półfinale Włoszki były słabsze od Serbek i to z nimi powalczymy o brąz. Początek meczu o godz. 16.

Polsce w półfinale udało się urwać tylko jednego seta. W dwóch pierwszych setach Polki były stremowane, przytłoczone wrzawą trybun, słabo grały w przyjęciu. Turczynki znakomicie to wykorzystały i wygrały odpowiednio do 17 i 16. W trzecim secie Polki się przebudziły – zaczęły przede wszystkim lepiej grać w obronie, poprawiły też atak. Okazało się, że Turczynki też popełniają błędy. W meczu było 2:1, wróciły nadzieje, ale czwarty set nie pozostawił złudzeń. Zawodniczki Jacka Nawrockiego dwa razy roztrwoniły przewagę – najpierw czteropunktową, później dwupunktową. Statystyki pokazują, że Turczynki były lepsze w każdym elemencie gry i zasłużenie awansowały do finału.

Polki już raz wygrały z Włoszkami

Tam spotkają się z Serbią. Początek finału w niedzielę o godz. 18.30, natomiast mecz o trzecie miejsce rozpocznie się wcześniej – o godzinie 16. Z Włoszkami już raz na mistrzostwach Europy wygraliśmy – w ostatnim meczu fazy grupowej było 3:2.