Sport.pl

Vital Heynen: Mam dwa marzenia. Jedno już spełniłem z reprezentacją Polski

Vital Heynen zdradził w rozmowie z "La Gazzettą dello Sport", że w 2020 roku będzie chciał spełnić dwa marzenia. Na początku swojej kariery miał trzy, ale jedno już zrealizował.

Vital Heynen zdążył już spełnić jedno marzenie, jakim było zdobycie mistrzostwa świata - uczynił to z reprezentacją Polski w 2018 roku. Kolejne dwa są celem na 2020 rok - to zdobycie olimpijskiego złota z Polską i mistrzostwo Włoch. Heynen został niedawno zaprezentowany jako nowy trener Sir Safety Conad Perugia. 

Vital Heynen: Nie uważam Wilfredo Leona za innego siatkarza

W obu ekipach Belg będzie prowadził Wilfredo Leona. - Nie uważam go za innego siatkarza. Dla mnie jest jednym z 13 siatkarzy, jakich mam w Perugii i jednym z reprezentantów Polski. Nigdy nie rozmawiam o pojedynczych nazwiskach, bo chcę być trenerem całego zespołu. Mam swoje własne metody i zastanawiam się, czy będą w stanie zadziałać we Włoszech - stwierdził Heynen w rozmowie z "La Gazzettą dello Sport". Inauguracja nowego sezonu Serie A została zaplanowana na 20 października. Perugia zagra na wyjeździe z Latiną Volley.

Heynen będzie miał szanse na zdobycie złota olimpijskiego w sierpniu przyszłego roku. W dniach 25 lipca - 9 sierpnia przyszłego roku w Tokio odbędzie się turniej siatkarski, na który Polska awansowała po pokonaniu Tunezji, Francji i Słowenii w kontynentalnym turnieju kwalifikacyjnym. Grę na igrzyskach zagwarantowały sobie już oprócz Polski Japonia (gospodarz), Brazylia, USA, Włochy, Rosja i Argentyna.

Więcej o:
Komentarze (3)
Vital Heynen: Mam dwa marzenia. Jedno już spełniłem z reprezentacją Polski
Zaloguj się
 • mer-llink

  Oceniono 3 razy -1

  I życzę mu powodzenia.
  Co nie zmienia faktu, że siatkówka na świecie to sporcik niszowy. Gra w to poważniej 5-6 krajów i ciągle kiełbaszą się one we własnym towarzystwie. Okazjonalnie skrzykują się jakieś zespoły studenckie, albo rekreacyjno-plażowe , które potrafią i tym "poważnym" pokrzyżować szyki.

  Ponadto w Polsce: jeśli do siatkówki przymazał się Obatel Czarniecki, to znak, że coś tu generalnie nieładnie pachnie.....

 • majacywszystkogdzies

  Oceniono 4 razy -4

  Z "La Gazzettą" chyba WyborczOM. Dziennikarskie doły.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX