Sport.pl

Transfer polskiego siatkarza potwierdzony. Powrót z Włoch do PlusLigi

W poniedziałek władze Cerrad Czarnych Radom potwierdziły transfer, o którym mówiono od miesięcy. Przyjmujący Wojciech Włodarczyk wrócił do Polski z Włoch, dołączając do zespołu Roberta Prygla.

29 lat, a na koncie najważniejsze kluby z PlusLigi, a także doświadczenie zagraniczne - Wojciech Włodarczyk będzie nowym siatkarzem Cerrad Czarnych Radom. Przyjmujący dołączył do składu Roberta Prygla po tym, jak poprzedni sezon spędził we włoskim Volley Castellana Grotte (14. miejsce w Serie A). Polscy kibice kojarzą siatkarza z występów w wielu klubach PlusLigi. Grał m.in. w PGE Skrze Bełchatów, Cuprum Lubin, ONICO Warszawa czy Indykpolu AZS Olsztyn.

Mateusz Bieniek po meczu ze Słowenią:

Nowy zawodnik Cerrad Czarnych Radom ma za sobą również występy w seniorskiej reprezentacji Polski, w której zadebiutował w 2013 roku, w meczu towarzyskim przeciwko Serbii. 29-letni przyjmujący został również powołany na Ligę Światową 2013, a w 2013 wraz z reprezentacją Polski zdobył srebrny medal na Uniwersjadzie Kazaniu.

Spore zmiany w Radomiu

Mimo zajęcia 5. miejsca w PlusLidze, zespół z Radomia czekały spore roszady po sezonie 2018/2019. W drużynie zostało tylko czterech graczy z poprzedniego sezonu - Michał Filip, Dejan Vincic, Alen Pajenk i Michał Ostrowski. Dołączyli do niej natomiast wspomniany Włodarczyk, Karol Butryn, Michał Kędzierski, Mateusz Masłowski, Bartosz Firszt, Damian Boruch, Athanasios Prothopsaltis, Bartłomiej Grzechnik i Alen Sket.

Więcej o:
Komentarze (1)
Transfer polskiego siatkarza potwierdzony. Powrót z Włoch do PlusLigi
Zaloguj się
  • muminos1

    Oceniono 1 raz 1

    Musi być taki sobie jak idzie do Radomia, to tak jakby w pilce wrócił do Wisły Płock

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX