Sport.pl

Specjalna wiadomość Vitala Heynena do polskich kibiców. "Zapiszcie to sobie"

Vital Heynen napisał specjalną wiadomość do polskich kibiców po awansie siatkarzy na igrzyska olimpijskie do Tokio. - To wtedy i tam chcemy przejść do historii - przyznał trener biało-czerwonych.

Heynen: Żeby drużyna mnie posłuchała, potrzebuję kryzysu

Polscy siatkarze zapewnili sobie w ostatni weekend udział na przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Tokio. W turnieju kwalifikacyjnym rozgrywanym w Gdańsku pokonali Tunezję, Francję i Słowenię. Po tym turnieju głos na Twitterze zabrał Vital Heynen, selekcjoner biało-czerwonych

- Tokio, sobota, 8 sierpnia 2020, godzina 14:15 polskiego czasu.. zapiszcie to sobie. To wtedy i tam chcemy przejść do historii #zlotymedal. Dziękuję Gdańskowi, naszym świetnym zawodnikom i naszym wspaniałym kibicom za zrobienie pierwszego kroku - napisał trener Polaków.

Polscy siatkarze to aktualni mistrzowie świata w siatkówce. Mistrzostwo świata, po raz drugi z rzędu, zdobyli w październiku zeszłego roku. Celem drużyny Heynena ma być złoty medal podczas przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio. Do tej pory reprezentacja Polski tylko raz była najlepsza podczas zawodów olimpijskich w siatkówce. Miało to miejsce w 1976 roku podczas igrzysk olimpijskich w Montrealu.

Więcej o:
Komentarze (9)
Specjalna wiadomość Vitala Heynena do polskich kibiców. "Zapiszcie to sobie"
Zaloguj się
 • sovereign

  Oceniono 5 razy 5

  Odważnie. Ale szanse mamy na pewno większe niż w '74 i w '76 bo lejemy największych dość regularnie.

 • synkierownika

  Oceniono 2 razy 2

  w tej chwili najgroźniejsza wydaje się Rosja, ale jak to z nimi bywało ostatnio: jeden rok mocni, drugi pogubieni i roszady w składzie.

 • pedro.666

  Oceniono 1 raz 1

  Eee, Wagner mówił dokładnie to samo. Nuda... ;)))

 • desperato

  Oceniono 3 razy 1

  Kurek dojdzie, Heynen specjalnie do niego zadzwonił, i on powiedział, że będzie gotowy na igrzyska. Kurek, Leon, Kubiak, Drzyzga, Bieniek, Zatorski i pozostali. To paka która ma szansę na wielki sukces. Ale pamiętajmy o chłodnej głowie, więc nie pomujmy balonika. Trener, Leon celują w złoto. I bardzo dobrze, tak na być. Tylko my kibice, nie przesadzajmy. Dajmy im spokój do pracy, bez ciśnienia. A będzie dobrze :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX