Sport.pl

Vital Heynen do Polaków: Przestańcie tak mówić! Ciągle słyszę to samo

- Niektórzy ludzie w Polsce ciągle powtarzają, że w drugim roku pracy trener reprezentacji już nie wykonuje swojej roboty jak trzeba. My chyba już spisaliśmy się nieźle? Ciągle słyszę: "Przeciwko tej drużynie gra się ciężko, przeciwko tamtej na pewno się nie uda". Przestańcie - mówi Vital Heynen. Trener reprezentacji Polski siatkarzy jest usatysfakcjonowany po awansie drużyny na igrzyska olimpijskie w Tokio.

Vital Heynen znów świetnie przygotował zespół do ważnego turnieju i odniósł kolejny sukces. Po wywalczeniu awansu na igrzyska belgijski trener Polaków w wyjątkowy sposób podziękował za wsparcie kibicom w gdańskiej Ergo Arenie. Później spotkał się z dziennikarzami.

Heynen przyznaje, że jest zadowolony z tego, jak spisał się jego zespół. - Jestem usatysfakcjonowany, bo niektórzy ludzie w Polsce ciągle powtarzają, że w drugim roku pracy trener reprezentacji już nie wykonuje swojej roboty jak trzeba. Myślę, że my spisaliśmy się nieźle - mówi. - Brązowy medal Ligi Narodów i teraz kwalifikacja do igrzysk olimpijskich to chyba już nieźle, jak na nasz drugi rok? Widzicie? Przestańcie tak mówić - dodaje.

Vital Heynen: Nikomu nie muszę nic udowadniać

- Ciągle słyszę: "Przeciwko tej drużynie gra się ciężko, przeciwko tamtej na pewno się nie uda". A my mamy bardzo dobry zespół, bardzo dobry sztab, bardzo dobrze wszyscy ze sobą współpracujemy - podkreśla nasz trener. Jednocześnie przekonuje, że nie zaprząta sobie zbyt mocno głowy tymi, którzy nie wierzą w jego metody i w prowadzoną przez niego drużynę.

- Nikomu poza sobą nie muszę nic udowadniać. Nie jest dla mnie ważne, że jacyś dziennikarze nie wierzą w moje racje. Liczy się to, że kilka dni temu rozmawiałem z prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej i powiedziałem mu tak: "W przygotowaniach wszystko poszło zgodnie z planem, jesteśmy dokładnie w tym miejscu, w którym chciałem, żebyśmy byli. Wiem, że zawodnicy są gotowi, żeby awansować na igrzyska". Cóż, cieszę się, że dobrze wszystko oceniłem - kończy Heynen.

Vital Heynen w "Wilkowicz Sam na Sam": Żeby drużyna mnie posłuchała, potrzebuję kryzysu

Więcej o:
Komentarze (20)
Vital Heynen do Polaków: Przestańcie tak mówić! Ciągle słyszę to samo
Zaloguj się
 • lastm10

  Oceniono 9 razy 7

  Heynen obnaża polskie wolactwo.
  Obatel Riczard powinien podać się do dymisji hehe

 • sovereign

  Oceniono 6 razy 6

  Myślę że ,a,y teraz potencjał na medal. Być może nawet złoty. Mistrzostwa świata prócz mniejszego prestiżu nie różnią się od igrzysk olimpijskich, też były imprezą docelową. Ale na takim poziomie zawsze niezbędne jest szczęście. Kilka zespołów jest po prostu zbyt wyrównanych.

 • gazetalogin12

  Oceniono 5 razy 5

  Lubię tą jego zdrową pewność siebie połączoną z luzem oraz domieszką ironii, sarkazmu (czegoś co trudno mi ująć słowami ale jest dla niego charakterystyczne). Mają to ludzie, którzy dużo umieją i ciężko pracują. Poczucie dobrze wykonanej pracy daje właśnie ten luz.

 • darrek11

  Oceniono 5 razy 3

  Vital, jak na razie idziecie świetnie. Życzę oczywiscie samych sukcesów chlopakom, ale kiedyś musi nadejść słabszy moment. Wtedy zobaczysz na co stać dziennikarzy i kibiców w Polsce :) Zreszta po przegranym meczu z Brazylią w Memoriale Wagnera, raptem tydzien temu, już co niektorzy rwali wlosy z glowy i wieszczyli porażke z Francją :) A przypomnę jeszcze sezon sprzed kliku lat kiedy to Polacy faktycznie byli najlepsi pod wodzą Andrei Anastasiego. Wygrywali jak chcieli i kiedy chcieli. Niestety zabrakło formy na Igrzyskach i Anastasi był tym złym i został pogoniony. Ale póki co - chwilo trwaj :)

 • amuzc

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Trenerze, polacy tacy są, że jak nie ponarzekają to się pochorują.
  Wczorajszy komentator TVP1 4 razy wieszczył, że mecz może się skończyć źle.
  On inaczej nie umie. Kiedyś ciągle używał słowa "wyśmienicie" chociaż gra byłą do d..y.
  Teraz dla odmiany, jak coś nie idzie, to wieszczy katastrofę.
  Nie ma się czym przejmować, trenerze.

 • pawelekok

  Oceniono 4 razy -4

  Panie Heynen, trzeba było przeczytać mój komentarz z przedwczoraj:)

 • xzyzzy

  Oceniono 10 razy -8

  idz misiu z nj. jachimkiem do uczciwej pracy. kokietowanie gostków bawiących się w odbijanie baloników za grubą, państwową kasę to nie jest żadna robota. to żerowanie na ciemnym ludzie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX