Sport.pl

Rozgrywający reprezentacji Francji: Przez te kombinacje Polaków muszę już iść

- Zagraliśmy jak drużyna. Wiemy, że kiedy przydarzają się nam trudne momenty, to musimy wrócić do gry jak jeden zespół, a nie jako indywidualni gracze - tłumaczył po wygranej 3:0 ze Słowenią rozgrywający kadry Francji, Benjamin Toniutti. W sobotę Trójkolorowi zagrają z Polakami w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk.

Jak często na treningach zdarza się wam sytuacja, że zawodnik, jak Kevin Le Roux, wykonuje tak precyzyjne zagrywki w tak krótkim odstępie czasu?

Benjamin Toniutti: - Kevin to bardzo doświadczony gracz i pomógł nam dziś bardzo. Zmienił losy trzeciego seta - wygraliśmy dzięki jego zagrywce. To świetne, że każdy, kto pojawił się na boisku dorzucił jakąś zdobycz punktową od siebie. W sobotę wszyscy razem musimy pokonać Polaków.

Odrobienie strat w końcówce meczu, kiedy przegrywaliście 12:18, pokazało prawdziwą siłę Francji?

- Zagraliśmy jak drużyna. Wiemy, że kiedy przydarzają się nam trudne momenty, to musimy wrócić do gry jak jeden zespół, a nie jako indywidualni gracze. Nawet jeśli Kevin zrobił różnicę w trzecim secie, to mimo wszystko pozostawaliśmy spokojni. Wiedzieliśmy, że Słowenia jest zespołem, który będzie stanowił sporą przeszkodę w polu serwisowym, więc czekaliśmy na potknięcie rywali i wykorzystaliśmy naszą szansę.

Lepiej było wam zagrać takie spotkanie na przetarcie turnieju czy też optowalibyście za grą ze słabszym rywalem, jak Tunezja?

- Nie wiem, jak byłoby lepiej - zobaczymy po turnieju. Terminarz był jaki był, my mamy przed sobą jutro kolejny mecz i to o 15:00, więc musimy walczyć.

Po wygranej ze Słowenią będziecie w ogóle pamiętać o trudach kalendarza?

- To przeszłość. Co nie zmienia faktu, że przez te kombinacje muszę już iść, by wypocząć przed spotkaniem z Polakami, haha.

Więcej o:
Komentarze (9)
Rozgrywający reprezentacji Francji: Przez te kombinacje Polaków muszę już iść
Zaloguj się
 • rogano

  Oceniono 13 razy 11

  Jak zwykle tytuł artykułu przeinaczyl wypowiedz zawodnika. Szczujecie tymi tytułami, jestescie gorsi niż telewizja publiczna.

 • jarek.jam

  Oceniono 4 razy 4

  Toniutti jaja sobie robi z dziennikarzy, którzy lubią wyolbrzymiać ...

 • zdzisiopierdzisio

  Oceniono 1 raz 1

  Zesrała się Bidula i płacze!

 • californian-legit

  Oceniono 3 razy 1

  Niestety, kombinuja wszyscy. Nie tylko PZPS a Gazeta.pI to juz najbardziej. Taki mamy klimat, nie tylko zreszta my.

 • an-te

  Oceniono 9 razy 1

  Wierzę, że przez swoją pychę i kombinacje Francuzi z nami przegrają. Również dlatego, że mamy lepszą drużynę.

 • 100-lec

  Oceniono 5 razy -1

  dziś Francja nas pojedzie bez mydła

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX