Sport.pl

Trener Francuzów apeluje. "Polsko, to nie w twoim stylu. Nie potrzebujesz sztuczek"

- Powiem tak: Polsko, naprawdę nie potrzebujesz takiej sztuczki - powiedział trener reprezentacji Francji Laurent Tillie, narzekając na godziny spotkań w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich.

Rywalami Polaków podczas turnieju w Gdańsku będą reprezentacje: Tunezji, Francji i Słowenii. Awans wywalczy tylko jedna z tych drużyn, a najgroźniejszym rywalem biało-czerwonych będą Francuzi, którzy czują się niesprawiedliwie potraktowani przez Polaków. - Jak możemy się przygotować do meczów? Terminarz jest ułożony w sposób absolutnie niesportowy. Spróbujemy wygrać i natychmiast się przygotować do kolejnego meczu. Jesteśmy zobowiązani do gry, więc nie mamy wyjścia - przyznał Laurent Tillie w wywiadzie dla L'Equipe. Trener Francuzów skomentował w ten sposób terminarz, który jego zdaniem faworyzuje Polaków. Reprezentacja Francji rozpocznie turniej meczem ze Słowenią (piątek o godz. 20.30), a już kilkanaście godzin później (sobota, godz. 15) zmierzy się z Polską.

Tillie: Polska nie powinna uciekać się do takich sztuczek

W rozmowie ze "Sportowymi Faktami" Tillie stwierdził, że Polska nie powinna uciekać się do takich sztuczek.

Powiem tak: Polsko, naprawdę nie potrzebujesz takiej sztuczki. Myślę, że zasługujesz na więcej, że to nie w twoim stylu. Kiedy przyjechaliśmy na miejsce i dowiedzieliśmy się, że wyznaczono nam godziny treningów na 8:30 do 10:30, uznaliśmy, że to nie w porządku i poprosiliśmy o zmianę. Na szczęście udało się zmienić te godziny na trochę korzystniejsze. Sztuczki sztuczkami, ale trzeba też powiedzieć, że FIVB powinna mieć większą kontrolę nad takimi sprawami

- powiedział trener reprezentacji Francji. Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski, odpowiedział mu już wcześniej: - Zapłaciliśmy porządne pieniądze, by zorganizować ten turniej, a co za tym idzie by wybrać sobie najlepsze terminy. Jeżeli inni chcieliby tego samego, mogli przecież zgłosić akces i zapłacić tyle, co nasz związek. Światowa federacja na to przyzwala, więc nie widzę powodu, dla którego to miałoby być podważane. Jako gospodarz mamy prawo zorganizować ten turniej pod siebie.

Harmonogram meczów turnieju kwalifikacyjnego w Gdańsku:

 • piątek, 9 sierpnia
  17:00 Polska - Tunezja
  20:30 Francja - Słowenia
 • sobota, 10 sierpnia
  15:00 Polska - Francja
  18:30 Słowenia - Tunezja
 • niedziela, 11 sierpnia
  12:00 Francja - Tunezja
  15:00 Polska - Słowenia
Więcej o:
Komentarze (30)
Trener Francuzów apeluje. "Polsko, to nie w twoim stylu. Nie potrzebujesz sztuczek"
Zaloguj się
 • krywit

  Oceniono 12 razy 4

  I ma racje, mistrzowie świata powinni wygrać w sportowym stylu, a nie stosować cwaniackie sztuczki i argumenty, że inni gospodarze je stosują tego nie usprawiedliwiają oraz nieprzyzwoita wypowiedź Kubiaka, że zapłaciliśmy to nam wolno, żenujący poziom kapitana

 • drvx

  Oceniono 2 razy 2

  Co te francuziki plotą że nie zdazą wypocząć?. Polacy będą mieli dokładnie taką sama przerwę między pierwszym meczem a drugim jak żabojady: 22 godziny.

 • piotrek_meteorolog

  Oceniono 5 razy 1

  Każdy gospodarz ustala terminarz pod siebie. Niech nie płaczą tylko grają (chyba że już wiedzą że przegrali i będzie na co zwalić).

 • sovereign

  Oceniono 7 razy 1

  Kubiak, błagam!!!!TY NIC JUŻ NIE MÓW, WSIOCHU!

 • pd2016

  0

  Panie Kubiak, ale się panu p.............!

 • kocislaw

  Oceniono 2 razy 0

  Albo turniej gdzie są zasady sprawiedliwie traktujące wszystkich na równi,albo nie ma turnieju.Francuzi maja rację i nie powinni w tym cyrku występować dając do zrozumienia Federacji Siatki że nie ma przyzwolenia na faworyzowanie w turniejach drużyny gospodarzy ponieważ to wypacza sens sportu gdzie w ramach zmagań powinna być forma rywalizacji ale zdrowej,bez sztucznego układania godzin spotkań czy zasad turnieju by gospodarze mieli prościej,bez gwizdania sędziów na korzyść gospodarza.Myślę,że drużyny nie tylko grające u Nas na kwalifikacjach ogólnie powinny zrobić bojkot dopóki Światowa Federacja Siatkówki nie dopilnuje równości i sprawiedliwości na tych turniejach.

 • 1234pablo

  0

  Jak to nie. A ten świetny Kubańczyk?

 • pierre-dolain

  Oceniono 4 razy 0

  Ale PISior z tego Kubiaka

 • baaag

  Oceniono 6 razy 0

  I ja się wstydzę, powiedzmy sobie jak pewnie wielu innych. Oczywiście że nie potrzebujemy iść "śladem bułgarskim", to nie w naszej (ale tej dobrej) tradycji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX