Polki po m璚zarniach wygra造 z Tajlandkami. Walka o IO

Polskie siatkarki pokona造 we Wroc豉wiu Tajlandki 3:2 (25:23, 22:25, 26:28, 25:23, 15:11) w drugim sobotnim meczu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich.

We Wroc豉wiu odbywa si turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich. Uczestnicz w nim reprezentacje Polski, Serbii, Tajlandii i Portoryko. W pi徠ek Polki pokona造 Portorykanki 3:0, a Serbki Tajki 3:0. W sobot serbskie siatkarki zmierzy造 si za z Portorykankami i podobnie jak nasze panie, nie da造 rywalkom z Ameryki 字odkowej 瘸dnych szans. Mistrzynie 鈍iata wygra造 pewnie 3:0. Wieczorem za bia這-czerwone podejmowa造 Tajki.

Polki by造 zdecydowanymi faworytkami meczu, ale nie sz這 im wcale 豉two. Ju pierwszy set zapowiada, 瞠 to b璠zie trudne spotkanie. Walka punkt, za punkt. Sporo b喚d闚 naszych zawodniczek, a Tajki prawie bezb喚dne. Efekt? 20:20. Polki zachowa造 jednak wi璚ej zimnej krwi w ko鎍闚ce i wygra造 25:23.

Niespodziewany horror, ale ze szcz窷liwym zako鎍zeniem

Druga partia tak瞠 by豉 zaci皻a. Polki prowadzi造 16:15 na drugiej przerwie technicznej. Chwil p騧niej jednak pogubi造 si i zrobi這 si 19:16 dla nich. Nasze zawodniczki nie potrafi造 zatrzyma kolejnych szybkich atak闚 rywalek, kt鏎e odskoczy造 na 21:18. Ostatecznie drugi set wygra造 Tajki 25:22.

Trzeci set d逝go uk豉da si po naszej my郵i. Polki wreszcie zbudowa造 sobie przewag. Prowadzi造 13:10, 16:13. W ko鎍闚ce ich gra jednak za豉ma豉 si. 24:24 i gra na przewagi. Czwart pi趾 setow Tajki wykorzysta造 i wygra造 parti 28:26.

Czwarty set zapowiada si wreszcie spokojniej. Wr鏂i polski blok, pojawi豉 si wi瘯sza przewaga. Polki prowadzi造 20:15 i nagle stan窸y. Zrobi這 si po 23:23 i obawiali鄉y si kolejnego horroru w ko鎍闚ce. Bia這-czerwone wygra造 jednak dwa punkty z rz璠u i seta 25:23. O wszystkim mia zadecydowa tie-break. W nim Polki zagra造 skutecznie i pokona rywalki 15:11. Bia這-czerwone pokona造 Tajki 3:2 i w niedziel zagraj z Serbkami o awans na igrzyska olimpijskie do Tokio.