Sport.pl

Pokaz siły polskich siatkarzy przed kwalifikacjami olimpijskimi. Pogrom w ostatnim meczu Memoriału Wagnera!

Polska kadra zamknęła Memoriał Wagnera zwycięstwem nad Finlandią 3:0. Zespół Vitala Heynena tym samym zakończył ostatni sprawdzian przed kwalifikacjami olimpijskimi na 2. miejscu w turnieju.

Mecz Polacy rozpoczęli w innym składzie niż przez ostatnie dwa dni. Na boisku pojawili się Grzegorz Łomacz, Karol Kłos, Piotr Nowakowski, Artur Szalpuk, Dawid Konarski oraz Aleksander Śliwka.

Taką szóstkę wybrał nasz selekcjoner Vital Heynen, który słynie z wyjątkowego sposobu prowadzenia drużyny.

Szalpuk i Śliwka? Brać w ciemno!

Jakże inaczej oglądało się polski zespół w takim zestawieniu w stosunku do tego, co można było zobaczyć w poprzednich dniach Memoriału Wagnera. Powiew młodości i świeżości, który ciągle jest wyczuwalny w grze Śliwki, a przede wszystkim jego zdecydowany atak na lewym skrzydle dał biało-czerwonym prowadzenie 8:6 (ogólnie 62 procent w ataku). Kiedy udane zagrania dołożył do tego Artur Szalpuk (75 procent w ataku), zrobiło się 11:7. Dalsza gra poszła gładko. Choć Finlandia zdobyła kilka punktów poprawnym atakiem, to wkrótce polski blok przygasił nieco zapał rywali (mistrzowie świata wygrali w nim 2:0). Biało-czerwoni popełnili tylko 3 błędy w tej partii (7 rywali), zamykając seta wynikiem 25:19.

Przebudzenie atakującego

Wyrównany początek kolejnej partii (8:8, 10:10) zmienił się w dominację Polaków po uaktywnieniu bloku biało-czerwonych (13:10). W tej partii z dobrej strony pokazał się Dawid Konarski. Atakujący polskiej kadry utrzymał 83 procent efektywności ataku, zdobywając w sumie 8 punktów (w pierwszej partii kończył średnio 1 na 3 piłki). Choć w końcówce Finowie zdobyli nawet asa, to ich późniejszy błąd w polu serwisowym zakończył partię (25:16).

Polska potrafi wygrywać bez Leona i Kubiaka na boisku

Trzecią partię mistrzowie świata rozpoczęli z Maciejem Muzajem i Bartoszem Kwolkiem na boisku. Siła rażenia polskiego zespołu była spora - prowadził 16:8. Kolejne udane zagrania atakującego, błąd Sinkkonena w polu serwisowym i awantura Vitala Heynena o dotknięcie siatki podniosły emocje w końcówce (20:13). Rywale nie dali jednak rady wyprowadzić gospodarzy z równowagi. Polacy po pomyłce zagrywki Finów i po ataku Kwolka wygrali swój ostatni set Memoriału Wagnera (25:19).

Do kwalifikacji olimpijskich został niecały tydzień (9-11 sierpnia, Gdańsk).

Polska - Finlandia 3:0 (25:19, 25:16, 25:19)

Więcej o:
Komentarze (12)
Pokaz siły polskich siatkarzy przed kwalifikacjami olimpijskimi. Pogrom w ostatnim meczu Memoriału Wagnera!
Zaloguj się
 • lodomeria

  Oceniono 4 razy 4

  Czy nie da się już napisać wiadomości o sporcie bez użycia słowa pogrom?

 • kulalala

  Oceniono 6 razy 4

  Pogrom to był wczoraj :)

 • augenthaler

  Oceniono 4 razy 2

  Czy tabloid sport.pI ceni dobre dziennikarstwo?

 • antypopisowiec

  Oceniono 2 razy 2

  Francuzi dali pokaz siły. Rozgromili Amerykanów 3:0 (25:22,25:18,25:18). Widząc to co nasi mistrzowie pokazali wczoraj jestem pełen obaw. Mam nadzieję , że za tydzień przyjdzie forma.

 • pubuzdzicha

  Oceniono 1 raz 1

  Pokaz siły w meczu z ,,europejskimi ogórkami siatkówki 😃🏐

 • guru133

  Oceniono 1 raz 1

  To był sparringowy turniej, ale pianie z zachwytu po zwycięstwie ze słabą Finlandią wystawia redaktorowi cenzurkę dyletanta.

 • eldorius

  Oceniono 5 razy 1

  Ten ,co widział jakiś pogrom,zamienił się chyba z koniem na głowę. Beznadziejna gra polskiej reprezentacji trwa nadal. Należy pochwalić Kłosa. Zagrał świetnie,tak jak w Chicago. Pasywna zagrywka Polaków (na życzenie Heynena) to absolutne dno.

 • quince99

  0

  Sara Kalisz jest aż tak głupia, czy tylko na taką wygląda? Ciekawe jak by wyglądał "pogrom" , gdyby ci sami zawodnicy grali z Brazylią. Z Finlandią, to mogą sobie pograć, jeszcze bardziej niż z Holandią. Chyba nie miał kto napisać o tym meczu i wzięli kogoś z pudelka

 • oloros11

  Oceniono 2 razy 0

  uzywaja agresywnego jezyka - ci sami dziennikarze będą lac krokodyle lzy jak będą pisać o agresji w sporcie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX