Sport.pl

Wielki i przełomowy dzień dla Wilfredo Leona i reprezentacji polskich siatkarzy

Na ten dzień Wilfredo Leona czekał dwa lata! Od 24 lipca 2019 roku jeden z najlepszych siatkarzy świata ma prawo występować w oficjalnych meczach reprezentacji Polski. - W polskiej kadrze czuję się jak w domu - przyznał 25-latek.

Wilfredo Leon otrzymał polskie obywatelstwo w połowie 2015 roku. Trzy lata po tym jak zrezygnował z gry w reprezentacji Kuby i pozostał w Europie. Oficjalne dokumenty ws. gry Kubańczyka dla reprezentacji Polski zostały jednak złożone w 2017 roku. Od tego momentu zaczął się dwuletni okres karencji wymaganej przepisami, który zakończył się 24 lipca 2019 roku.

To oznacza, że Wilfredo Leon może już grać w biało-czerwonych barwach i zostać jej największą gwiazdą. - Nie, nie czuję się najpopularniejszy. Jestem bardzo zadowolony, że w końcu jestem w kadrze i mogę pracować z zespołem. Pojawienie się w reprezentacji jest dla mnie bardzo interesujące, ponieważ bardzo długo nie pracowałem z żadną drużyną narodową - mówił Leon podczas zgrupowania w Zakopanem. 25-latek dodał również, że w polskiej kadrze czuję się jak w domu i jest gotów nawet na zmianę pozycji. - Już wcześniej dochodziły do mnie pogłoski, że być może trener zmieni moją pozycję. Chcę postawić sprawę jasno - nie jestem szkoleniowcem, a tylko graczem. Jeśli Vital będzie chciał mnie przestawić na atak, to to zrobię - przyznał Leon.

Wilfredo Leon zadebiutuje w meczu z Holandią

Oficjalny debiut Wilfredo Leona w reprezentacji Polski zaplanowana na towarzyski mecz z Holandią w Opolu. - To będzie pierwszy raz od długiego czasu, kiedy wystąpię w kadrze. Dlatego właśnie mam nadzieję, że hala w Opolu będzie pełna. Chcę się odpowiednio przygotować, by być lepszym w przyjęciu, formacji blok-obrona. Myślę o tym, jak ułatwić pracę i grę poszczególnym siatkarzom, którzy w kadrze są od wielu lat - zakończył Wilfredo Leon. Towarzyski dwumecz z Holandią odbędzie się 27 i 28 lipca o godz. 16.30. Relacja z tych meczów w Sport.pl i aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Komentarze (125)
Wielki i przełomowy dzień dla Wilfredo Leona i reprezentacji polskich siatkarzy
Zaloguj się
 • egalite11

  Oceniono 26 razy 20

  Opamiętajcie się Leon został obywatelem Polski z własnej woli. Straszny szowinizm (choć myślę, że taki @janscania nie rozumie pojęcia). Bądźcie obywatelami Świata a nie jakiejś zapyziałej dziury. Wstyd.

 • dryl1

  Oceniono 8 razy 8

  Będę na pewno oglądać.

 • plkibic

  Oceniono 13 razy 3

  Zobaczymy co z tego będzie, mam nadzieję że nie zbudują drużyny wokol zawodnika a odwrotnie, że wprowadza go do drużyny jako jego czlon. Póki co wygrywalismy mistrzostwa właśnie drużyna, nie indywidualnosciami. Powodzenia Leon!

 • ajk_gierki

  Oceniono 4 razy 2

  Leon nie zagrał jeszcze ani jednego meczu a tu już tyle komentarzy, strach pomyśleć co będzie po Opolu,
  ....a przepraszam - większość komentarzy nie ma nic wspólnego z siatkówką!

 • cxubmsqq1

  Oceniono 14 razy 2

  Ciekawe to panstwo, gdzie nie wpuszcza sie imigrantow, a tylko .... 'imigrantow'. Tzw. czeski film/mentalnosc Kalego.

 • Wies Kwiec

  Oceniono 1 raz 1

  Mam nadzieję że nie będzie meczów reprezentacji w Białymstoku, mieście napakowanych sterydami, że zlasowanymi mózg ami kiboli klubu zwanego Jagielonią (co za głupia nazwa)

 • krzysulek12

  Oceniono 3 razy 1

  Jakoś Niemcy nie mają problemu z Polakami w swoich reprezentacjach.Dostali obywatelstwo więc grają dla nowej ojczyzny.Dlaczego nie pyskujecie jak w reprezentacji Polski w hokeja grają przyszywani Polacy,pewnie dlatego że są biali.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX