Sport.pl

Włosi zachwyceni Vitalem Heynenem. "Włoska siatkówka potrzebowała kogoś takiego"

- Zgadzam się, że Vital Heynen jest pożądaną osobą we Włoszech. Włoska siatkówka potrzebowała takiego charakteru - powiedział Gaetano Sirci, prezydent Perugii. Heynen został nowym trenerem włoskiego klubu, ale będzie nadal prowadził reprezentację Polski.

Vital Heynen poprowadzi Perugię, w barwach której w kolejnym sezonie można będzie zobaczyć m.in. Wilfredo Leona, Aleksandara Atanasijevica, Massimo Colaciego czy Luciano De Cecco.

Vital Heynen jest "pożądaną osobą we Włoszech"

Zgodzę się z tym, co powiedział Gian Luca Pasini, że Heynen jest pożądaną osobą we Włoszech, ponieważ według mnie to wielka osobowość światowej siatkówki. Włoska siatkówka potrzebowała takiego charakteru. Jestem zadowolony, że udało mi się go pozyskać do Perugii. Naprawdę czuję, że to będzie dobry sezon w naszym wykonaniu

- powiedział Sirci cytowany przez Polsat Sport. - Chciałem pozyskać Heynena, ponieważ w Perugii dążymy do tego, aby nigdy nie było nudno (śmiech). Perugia to miejsce pełne radości, gdzie każda sportowa osobowość, posiadająca umiejętności oraz znakomitą wiedzę na temat naszych rywali jest mile widziana. Mówimy o człowieku, którego doświadczenie, pozytywne podejście do pracy, ale także talent, a o tym już zdążyliśmy się przekonać, idealnie pasuje do naszego środowiska - dodał Sirci.

Poprzedni trener Sir Safety, Lorenzo Bernardi, rozstał się z klubem przez niesatysfakcjonujące wyniki, osiągnięte w poprzednich rozgrywkach. Drużyna z Perugii została jedynie wicemistrzem Italii, choć mierzyła w złoto i wygraną w Lidze Mistrzów.

Komentarze (14)
Włosi zachwyceni Vitalem Heynenem. "Włoska siatkówka potrzebowała kogoś takiego"
Zaloguj się
 • flemming

  Oceniono 6 razy 6

  A co na to PiSowska kukła o nazwisku Rychard von Czarnecki. Może już wykonał telefon do Viatala, żeby zabrał ze sobą synka Rycharda. Chłopak ma złote ręce , sam się obsłuży.

 • biesczad1

  Oceniono 6 razy 4

  Italiano, Richard Henry Czarnecki jest dobry - on zna się na wszystkim!!!

 • aa1000

  Oceniono 3 razy 3

  Zarząd PZPS wraz dziennikarską grupą popychają od dwóch tygodni pana Vitala do trenerki też i reprezentacji Italii.

 • prawdaprawda

  Oceniono 4 razy 2

  A u nas cymbały piszą petycję do związku w sprawie odwołania trenera, bo "opuścił" reprezentację w trakcie LN. Żenada.
  I jeszcze to dziennikarskie szczucie... Ech...

 • dert4

  Oceniono 4 razy 2

  włoska mafia zarzuca sieć. Tylko patrzeć jak go ukradną.

 • p.infamis

  Oceniono 5 razy 1

  No to wiemy już kto poprowadzi włoską reprezentację na olimpiadzie w Tokio

 • majo_rmajor

  Oceniono 3 razy 1

  Co nap to Wanio i spółka?

 • eldorius

  Oceniono 5 razy -3

  To polscy siatkarze swą dobrą grą wypromowali Heynena,a nie odwrotnie. Polska ma ok. 40 świetnych siatkarzy w seniorskim przedziale i jeszcze szersze zaplecze młodzieżowo - juniorskie. Nigdy nie było tak dobrze. Trenerzy reprezentacji musieli wybierać szóstkę z 12 zawodników. Tajemnicą sukcesu polskiej siatkówki jest mocna polska. Gdyby odszedł Heynen nie byłoby żadnej tragedii,bo on nikogo nie nauczył grać w siatkówkę. Antiga był dużo lepszym trenerem i to on poprawił przyjęcie w polskiej reprezentacji. Z Heynanem jest ciekawie,bo jest on powszechnie uważany za człowieka niezrównoważonego psychicznie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX