Sport.pl

PZPS reaguje na skandaliczne słowa Spiridonowa. Chce kary dla Rosjanina

Polski Związek Piłki Siatkowej zareagował na obraźliwy wpis rosyjskiego siatkarza, Aleksieja Spiridonowa. Prezes Jacek Kasprzyk złożył zawiadomienie do FIVB [Światowa Federacja].

- W związku z obraźliwym wpisem zawodnika Aleksieja Spiridonowa zamieszczonym na jego profilu twitterowym; Jacek Kasprzyk – prezes PZPS zdecydował o skierowaniu wniosków o podjęcie działań dyscyplinarnych do odpowiednich struktur FIVB i Rosyjskiej Federacji Piłki Siatkowej - taka informacja pojawiła się na profilu Polskiej Siatkówki w platformie społecznościowej Twitter. Jest to reakcja na obraźliwy wpis rosyjskiego zawodnika na profilu Karola Kłosa. - Polska ku***" - napisał Spiridonow do środkowego. Jego tweet został już usunięty.

Spiridonow zaatakował KłosaSpiridonow zaatakował Kłosa Karol Kłos Twitter

Nie jest to pierwsza prowokacja siatkarza Zenita Kazań.Już wcześniej wielokrotnie obrażał biało-czerwonych (m.in. Andrzeja Wronę), polski naród ("zgniły naród"), a nawet posunął się do tego, że... opluł posła Marka Matuszewskiego. Do tej pory pozostawał praktycznie bezkarny, nie licząc jego agresywnych epizodów w lidze rosyjskiej, które doprowadziły do m.in. zawieszenia (dyskwalifikacja na dwa mecze i kara grzywny).

Aleksiej Spiridonow to dwukrotny mistrz Rosji i zwycięzca Ligi Mistrzów. Trzy razy zdobywał Puchar Rosji, a w kadrze wygrał m.in. złoto mistrzostw Europy.

Więcej o:
Komentarze (104)
PZPS reaguje na skandaliczne słowa Spiridonowa. Chce kary dla Rosjanina
Zaloguj się
 • markandspencer

  Oceniono 28 razy 22

  Mamy przecież takiego zaje***go v-ce prezesa, Ryszard! Do dzieła!

 • szaja25

  Oceniono 25 razy 21

  Przy wjeździe do Polski zażądać aktualnych badań psychiatrycznych.

 • tpdlagier

  Oceniono 17 razy 13

  Cóż, chciałbym zobaczyć adekwatnie ostrą reakcję FIVB, bo wobec Kurka zahamowań nie mieli.

 • usz_misiatek

  Oceniono 12 razy 12

  "a w kadrze wygrał m.in. złoto mistrzostw Rosji."
  Rosja mistrzem Rosji!

 • kerajek

  Oceniono 11 razy 11

  Karol nie przejmuj się. Jeszcze tyle bloków zaliczysz na jego zagraniach że Spierdonow tego psychicznie nie wytrzyma i zacznie grać w warcaby.

 • ilovetennis

  Oceniono 9 razy 9

  Miśka do paszportu i tyle w tym w temacie.

 • remo29

  Oceniono 11 razy 9

  Spiridonow to taka ruska wersja Jenota, zwykłe chamidło. Takich samych chamów wśród polskich komentujących jest od groma, nie wiem co się wszyscy nagle tacy delikatni zrobili, był czas przywyknąć przecie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX