Historyczny wynik na mistrzostwach Azji. Siatkarki zdoby造 w ca造m meczu... 5 punkt闚

Takich wynik闚 nie spotyka si w siatk闚ce zbyt cz瘰to. Na mistrzostwach Azji U-23 siatkarki Malediw闚 przegra造 z Wietnamkami 0:3. Nie by這by w tym nic szokuj帷ego, gdyby nie to, 瞠 przegrana dru篡na zdo豉豉 zdoby 5 punkt闚 w ca造m meczu.

W odbywaj帷ych si w Wietnamie siatkarskich mistrzostwach Azji U-23 pad niecodzienny wynik. W drugiej kolejce fazy grupowej gospodynie pokona造 reprezentacj Malediw闚 3:0. Stwierdzenie, 瞠 przegrana dru篡na nie zaprezentowa豉 si najlepiej by這by sporym uproszczeniem. Reprezentantki Malediw闚 zdoby造 bowiem w ca造m spotkaniu jedynie 5 punkt闚.

Niecodzienny wynik na mistrzostwach Azji U-23. Reprezentantki Malediw闚 zdoby造 5 punkt闚 w ca造m meczu

W pierwszym secie Wietnamki pozwoli造 reprezentantkom Malediw闚 na wygranie zaledwie jednej pi趾i (25:1). W kolejnych dw鏂h setach odda造 ju po 2 punkty (25:2, 25:2), a spotkanie zako鎍zy這 si ju po 43 minutach. Rezultat osi庵ni皻y na tegorocznych mistrzostwach Azji jest najwy窺z wygran w historii wietnamskiej siatk闚ki.

Malediwki i tak mog m闚i o pewnego rodzaju "sukcesie", bowiem w historii dyscypliny zdarzy si taki scenariusz, gdy jedna z dru篡n nie zdoby豉 ani jednego punktu. Mia這 to miejsce w 2011 roku podczas Igrzysk Azji Po逝dniowo-Wschodniej. Indonezyjki rozbi造 wtedy dru篡n z Timoru Wschodniego 25:0, 25:0, 25:0.

W pierwszym meczu fazy grupowej Malediwki uleg造 Nowej Zelandii 0:3 (10:25, 15:25, 6:25).