Polacy bez z這tego medalu na Uniwersjadzie! Horror bez happy endu

Polscy siatkarze przegrali w finale Uniwersjady z W這chami 2:3 (25:16, 20:25, 25:22, 23:25, 10:15).

Polacy w imponuj帷ym stylu dotarli do fina逝 Uniwersjady 2019. W grupie wygrali wszystkie mecze, nie trac帷 nawet seta. A rywali mieli przecie wymagaj帷ych: Brazyli, Iran, Kanad i Francj. Po wyj軼iu z grupy podopieczni Paw豉 Woickiego i Daniela Pli雟kiego ograli Tajwan 3:0, a w p馧finale Rosj 3:2. W meczu fina這wym zmierzyli si z gospodarzami zawod闚, W這chami. Ci mieli du穎 豉twiejsz drog do fina逝, bo np w fazie grupowej rywalizowali z Chorwacj, Szwajcari, Argentyn i Meksykiem.

Kapitalny pocz徠ek meczu w wykonaniu Polak闚

Pierwszy set to by豉 pe軟a dominacja naszych zawodnik闚. Ju na pierwsz przerw schodzili, prowadz帷 8:3. Potem przewaga Polak闚 ros豉, by這 nawet 20:10. Ostatecznie bia這-czerwoni wygrali parti do 16. Zaskoczyli W這ch闚 mocn zagrywk, kt鏎ej gospodarze nie potrafili przyj望. 安ietnie grali鄉y tak瞠 w bloku.

Do貫k w drugim secie

Drugi set tak瞠 zacz掖 si dla nas bardzo dobrze. Polacy prowadzili 8:3, ale ich przewaga zacz窸a nast瘼nie topnie. W po這wie partii by這 ju tylko 17:16. Najgorsza by豉 jednak ko鎍闚ka seta, bo w niej reprezentanci Polski kompletnie si pogubili. Pope軟iali b陰d za b喚dem i przegrali 20:25.

Trzeci set pocz徠kowo te by bardzo wyr闚nany. Rywale prowadzili 8:7, ale do zagrywki podszed Kamil Semeniuk. Jego fantastyczne serwisy da造 nam prowadzenie 14:10. Do ko鎍a Polacy utrzymali przewag i mimo licznych b喚d闚, wygrali parti 25:22.

Pogo bez happy endu

Czwarty set zn闚 nie uk豉da si dobrze dla Polak闚. W這si prowadzili od pocz徠ku, pod koniec seta by這 23:19 dla nich. Niespodziewanie bia這-czerwoni rzucili si do odrabiania strat i wyszli na remis 23:23. Kolejne dwa punkty niestety przegrali i seta 23:25.

Tie-break smutku

W tie-breaku Polacy walczyli bardzo dzielnie, ale W這si zdobyli przewag, kt鏎ej nie zmarnowali. Wygrali 15:10. W ko鎍闚ce partii zagotowa si trener naszych zawodnik闚, Pawe Woicki, kt鏎y obejrza czerwon kartk. Polakom zabrak這 konsekwencji w grze oraz lepszego s璠ziowania. Arbiter g堯wny w kontrowersyjnych sytuacjach zwykle przyznawa punkt gospodarzom, W這chom. Ich to nakr璚a這, a nam podcina這 skrzyd豉.