Kolejny kapitalny mecz polskich siatkarzy! Nie stracili ani jednego seta w drodze do półfinału Uniwersjady!

Reprezentacja Polski siatkarzy pokonała w ćwierćfinale Tajwan 3:0. Dzięki temu zespół prowadzony przez Pawła Woickiego awansował do półfinału Uniwersjady, wygrywając kolejne spotkanie bez straty seta.

Reprezentacja Polski w fazie grupowej Uniwersjady nie przegrała nawet seta w starciach z Brazylią, Francją, Iranem oraz Kanadą, dzięki czemu awansowała do ćwierćfinału z 1. miejsca w grupie. Kolejnym rywalem zespołu prowadzonego przez Pawła Woickiego był Tajwan.

Polacy bardzo szybko zdołali zbudować przewagę nad rywalem. Dobre zagrywki Jana Nowakowskiego sprawiały mnóstwo problemów na przyjęciu siatkarzom z Tajwanu, którzy nie zdołali nawiązać rywalizacji z drużyną Pawła Woickiego. W kolejnym secie o wygranej przeważyła znacznie lepsza gra Polaków blokiem, dzięki której udało się zbudować w końcówce seta przewagę i doprowadzić partię do końca.

Dominacja Polaków w trzecim secie

Trzeci set był pokazem prawdziwej dominacji Polaków. Najpierw w polu serwisowym serią udanych zagrywek popisał się Patryk Niemiec, po nim to samo zrobił Bartosz Filipiak. Siatkarze z Tajwanu zdołali zdobyć zaledwie 9 punktów, przegrywając całe spotkanie 0:3. W półfinale na zespół prowadzony przez Pawła Wocikiego czeka prawdziwe wyzwanie. Zmierzą się z Rosjanami, prowadzonymi przez Aleksieja Wierbowa. Początek spotkania w piątek o 12:00.

Polska – Tajwan 3:0 (25:17, 25:18, 25:9)

Polska: Kędzierski, Halaba, Lemański, Filipiak, Semeniuk, Nowakowski, Masłowski (libero) oraz Niemiec. Trener: Paweł Woick