Sport.pl

Irański siatkarz starł się z Michałem Kubiakiem. A teraz? "Każdy popełnia błędy"

Czas leczy rany, również pod siatką. Irański przyjmujący - Pourya Fayazi - na łamach rodzimych mediów opowiedział o "pierwszym sportowym wrogu" w kraju Persów, Michale Kubiaku. Bardzo ciepło i dyplomatycznie.

Na linii Kubiak - Iran iskrzy od dawna. Z jednej strony wybuchowi Persowie, z drugiej "Dzik", który nigdy nie daje sobie w kaszę dmuchać. Prawdziwe rakiety zaczęły lecieć w kwietniu, gdy na parkiecie w Tajwanie - w finale Pucharu Azji - zmierzyli się japońscy Panasonic Panthers i irański klub Shahrdari Varamin. Persowie przegrywali już 0:2, ale odwrócili losy meczu. W tie-breaku piłkę meczową wykorzystał właśnie Fayazi, który zakończył finał potężnym serwisem. Sytuację możecie obejrzeć poniżej:

 

W emocjach zaczął pokazywać palcem na Kubiaka. Polski zawodnik "Panter" ruszył do siatki. Doszło do przepychanek i kłótni. To oczywiście nie był koniec rozgrywki polsko-irańskiej. Nie tylko kibice sportowi usłyszeli słowa Polaka. - To są fatalni, złośliwi i chamscy ludzie. Dla mnie ten naród jest skreślony - zagrzmiał Kubiak. Efekt? Sześć meczów zawieszenia dla naszego przyjmującego.

Ale napięcie na szczęście opada. Przed turniejem finałowym Ligi Narodów w Chicago Fayazi rozmawiał z gazetą "Tehran Times". - Na pewno podam rękę Kubiakowi w USA - oświadczył, choć zapomniał, że "Dzika" na boisku w "Wietrznym Mieście" zabraknie.

- Ma swój styl i nie będę tego komentował. Ale każdy przecież popełnia błędy - dodał Irańczyk, który od nadchodzącego sezonu będzie występował... w Polsce, w barwach będzińskiego MKS-u. - Zapomniałem już co wygadywał. Poza boiskiem wszyscy jesteśmy przyjaciółmi - zaznaczył. Twierdzi nawet, że "przeczytał kilka książek o stosunkach polsko-irańskich".

O wspólnej historii Fayazi i inni podopieczni Vitala Heynena mogą porozmawiać już w nocy z czwartku na piątek polskiego czasu, gdy zagrają w Final Six. Wcześniej, bo już w środę o 23.30, Polska rozpocznie turniej meczem z Brazylią.

Więcej o:
Komentarze (22)
Irański siatkarz starł się z Michałem Kubiakiem. A teraz? "Każdy popełnia błędy"
Zaloguj się
 • dryl1

  Oceniono 11 razy 9

  Persowie to niesamowici ludzie, strasznie sympatyczni. A, że czasem nerwowi to tak jak i Polacy. Witam w Polsce.

 • oloros11

  Oceniono 7 razy 3

  Iranczycy to wspaiali ludzie - goscinni, przyjazni , zawse ci pomoga - wielokrotnie doswiadczulem tego w IUranie wiele lat temu W historii Polski zapisamli piekna karte kiedy pzyjeli ponad 100 000 Polakow uciekajacych z Rosja z armia Andersa - nigdy tego nie zapominajcie , obcen afronty jakie czyni rzad pisowski ramie w ramie z US sa haniebne

 • dar61

  Oceniono 11 razy 1

  '...Polski zawodnik [„]Panter" ruszył do siatki...'
  >>> ...zawodnik „Panter" ruszył ZA SIATKĘ...

  Nie będzie już kapitanem Michał Kubiak dla kibiców niekibolskich. Ktoś, kto ma być reprezentantem zespołu w chwilach stresowych - niech walczy na boisku, w grze.
  W pozasportowych starciach ma być po prostu rozjemcą.
  To, czy ktoś z przeciwników jątrzy i propowokuje, to inna sprawa.
  Brakuje mi na pozycji kapitana np. Możdżonka.

  A poza tym, Redakcjo, nie jątrzcie.
  Poziom doboru tematów nie powinien zbliżać Was do brukowców.

  ****
  Zgadza się! My - czytelnicy sprawni w języku polskim - nie rozumiemy kalekiej polszczyzny typu:
  '...przesunięcia Wilfredo Leona...'
  >>> WILFREDA Leona

  '...Zapomniałem już co wygadywał...' [ANTYPRZECINKOZA]
  >>> ...już, [PRZECINEK] co...

 • pomaranczowoczarny

  Oceniono 2 razy 0

  Szanuje Irańczyków i Kubiaka i nie podoba mi się nagonka na niego. Nie wyraził się dyplomatycznie ale tylko on zna bezpośrednie starcia pod siatką.

 • baaag

  Oceniono 6 razy 0

  Kubiak też powinien przeczytać jakieś książki, choćby o Armii Andersa która przeszła przez Iran prowadząc ze sobą polskie zagłodzone dzieci które Irańczycy ratowali jak tylko mogli.

 • sztucznypolak

  Oceniono 9 razy -1

  Prosze teraz porownac slowa Persa ze slowami Kubiaka.
  Albo ma sie klase, albo jest sie polskim burakiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX