Z 2:0 do 2:3! Niebywa造 zwrot akcji w finale siatkarskiej Ligi Narod闚. Polska pi徠a

Amerykanki triumfowa造 3:2 nad Brazylijkami w finale Ligi Narod闚. Te drugie zaprzepa軼i造 swoj szans na wygran - prowadzi造 2:0 w setach.

Za nami ostatnie rozdanie Siatkarskiej Ligi Narod闚 kobiet. W tegorocznej edycji turnieju triumfowa造 Amerykanki, kt鏎e w finale pokona造 Brazylijki 3:2. Ich zwyci瘰two nie by這 jednak oczywiste. To siatkarki z Brazylii prowadzi造 po dw鏂h partiach 2:0 i by造 na set od zwyci瘰twa w rozgrywkach.

Pierwsze dwa sety spotkania by造 pod kontrol siatkarek z Brazylii. Pierwsza partia pad豉 ich 逝pem 25:20, a druga 25:22. Triumf na 2:0 by dla nich szczeg鏊nie cenny, bowiem w jednej z akcji przy wykonaniu nabiegu do ataku kontuzji dozna豉 Natalia Pereira, kt鏎a nie wr鏂i豉 ju na boisko. Mimo to Brazylijki dopi窸y swego i dzi瘯i 鈍ietnej serii Gabi w ko鎍闚ce wygra造 t ods這n meczu.

Konsekwencje urazu Pereiry po brazylijskiej stronie mo積a by這 zobaczy dopiero parti p騧niej. Amerykanki wygra造 25:15. Kelsey Robinson oraz blok siatkarek z USA szybko wybi z g這wy ich rywalkom mo磧iwo嗆 zako鎍zenia spotkania wynikiem 3:0. Haleigh Washington i Andrea Drews zdobywa造 punkt za punktem, podporz康kowuj帷 sobie zesp馧 z Ameryki Po逝dniowej r闚nie w kolejnej partii.

Reprezentacja Polski na pi徠ym miejscu

Najwi璚ej emocji by這 jednak w tie-breaku, wygranym 15:13 przez USA. P騧niejsze triumfatorki bez problem闚 uzyskiwa造 przewag (8:5, 13:10), by chwil p騧niej j traci. Najniebezpieczniej zrobi這 si, gdy nie by造 w stanie wykorzysta kilku pi貫k meczowych i w obronie 鈍ietnie zacz窸a spisywa si Gabi. Ostatecznie b陰d dotkni璚ia antenki zako鎍zy spotkanie i to siatkarki Karcha Kiraly'ego cieszy造 si ze zdobycia z這tego medalu. To by ich drugi triumf w Lidze Narod闚 w historii. Najwi璚ej punkt闚 w meczu zdoby豉 Drews - 33. Po brazylijskiej stronie po 20 uzyska造 Gabi i Teixeira. Polska kadra r闚nie gra豉 w Final Six rozgrywek. Ostatecznie zaj窸a 5. miejsce.

Brazylia – USA 2:3 (25:20, 25:22, 15:25, 21:25, 13:15)