Sport.pl

Wielki powrót do siatkarskiej reprezentacji Polski. Mistrz świata z powołaniem!

Po dwóch latach przerwy Andrzej Wrona wraca do siatkarskiej reprezentacji Polski. 30-letni zawodnik znajdzie się w składzie, który zagra w turnieju finałowym Ligi Narodów w Chicago. Wrona to mistrz świata z 2014 roku.

- Na myśl o ponownym założeniu tych koszulek mam ciary - napisał Andrzej Wrona w mediach społecznościowych, gdzie opublikował zdjęcie dwóch koszulek siatkarskiej reprezentacji Polski ze swoim nazwiskiem i numerem "88". Środkowy wraca do kadry po dwóch latach przerwy.

Andrzej Wrona wraca do reprezentacji Polski

Zawodnik ONICO Warszawa ostatni raz powołany do reprezentacji Polski był dwa lata temu, gdy w 2017 roku znalazł się w szerokiej kadrze drużyny Ferdinando De Giorgiego. Z powodu kontuzji nie zagrał w niej ani razu. Później w biało-czerwonych barwach już go nie widzieliśmy, bo Vital Heynen wolał stawiać na innych środkowych. Teraz będzie jednak inaczej. Wrona prawdopodobnie nie będzie podstawowym zawodnikiem, ale w grze powinniśmy go zobaczyć. Na turnieju finałowym Ligi Narodów w Chicago (10-14 lipca) poznamy rolę 30-latka.

Śpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego", jako reprezentant Polski, jest najpiękniejszym momentem sportowego życia. Dlatego przerywam wakacje i lecę z jednego końca świata na drugi, skoro trener mnie tam potrzebuje. Nawet, jeśli moja rola ma się ograniczać do załatania dziury w składzie, aby podstawowi środkowi mogli przygotowywać się w spokoju do kwalifikacji olimpijskich. Jeśli w ten sposób mogę pomóc reprezentacji - JESTEM! - napisał Wrona na Facebooku. - Na myśl o ponownym założeniu tych koszulek mam ciary - dodał, prezentując koszulki ze swoim nazwiskiem i numerem "88".

Na turnieju finałowym Ligi Narodów rywalami Polaków będą Brazylijczycy i Irańczycy. W drugiej grupie zagrają USA, Francja i Rosja.

Więcej o:
Komentarze (8)
Wielki powrót do siatkarskiej reprezentacji Polski. Mistrz świata z powołaniem!
Zaloguj się
 • dzynks

  Oceniono 7 razy 5

  Agnieszka Siuzdak
  Od października 2018 r. jest dyrektorem pionu Gazeta.pI. Odpowiada za całość biznesu Gazeta.pI, w tym za wszystkie zespoły contentowe i stronę główną portalu, sprzedaż, technologię, marketing oraz zespół badań i wzrostu.

  Pani Agnieszko, czy Monia robi smaczne lody?

 • stefanowie

  Oceniono 5 razy 5

  I to jest postawa! Brawo!

 • baaag

  Oceniono 4 razy 4

  No i ładne podejście.

 • balubalu1

  Oceniono 3 razy 3

  Wzorowe podejście do Reprezentacji.Ucz się Drągowski ,bramkarzyno, jak reagować na powołanie!!

 • barakuda62

  Oceniono 1 raz 1

  Gratulacje!
  a jak już wejdziesz na boisko to nie mam nic przeciwko jakbyś "podziobał" przeciwników jak to dawniej bywało :)

 • pedro.666

  Oceniono 9 razy -7

  Ale jak to - nazywa się Wrona i chce grać z numerem Heil Hitler???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX