Sport.pl

Drzyzga o sytuacji Bartosza Kurka: Jego sprawa jest trzymana w dużej tajemnicy

Bartosz Kurek nie wystąpi w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Gdańsku i nie wiadomo, kiedy wróci do kadry. - Jego sprawa jest trzymana w dużej tajemnicy - powiedział Wojciech Drzyzga w programie "Prawda Siatki".

- Bartosz Kurek przeszedł minimalnie inwazyjną operację mikrochirurgiczną kręgosłupa lędźwiowego. Jest wcześnie po operacji i wraca do zdrowia. Zabieg przeszedł bez żadnych powikłań. Powrót do zdrowia potrwa około trzech miesięcy - powiedział dr n. med. Mariusz Głowacki z CM Gamma, który przeprowadził zabieg dwa miesiące temu. Kurek - MVP mistrzostw świata 2018 - nadal nie jest gotowy do powrotu.

Bartosz Kurek nie pomoże reprezentacji Polski w tym sezonie

Wiadomo już, że Kurek na pewno nie wystąpi w sierpniowym turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich ani w mistrzostwach Europy. - W ogóle nie wiadomo, czy w tym sezonie pojawi się na boisku w biało-czerwonej koszulce - powiedział prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk. 

Sprawa jest dosyć trudna i trzymana w dużej tajemnicy. Zresztą zasadnie, bo nie ogłasza się takich informacji tak szybko. Jest to trochę wojna psychologiczna z przeciwnikami, prowadzona jest taka polityka. Dodatkowo nie znając szczegółów, można zrobić zawodnikowi i jego klubowi przykrość. My nie znamy konkretów, trzymajmy się więc wypowiedzi prezesa PZPS. Prawdopodobnie Kurek nie zagra już w tym sezonie kadrowym

- powiedział Wojciech Drzyzga w programie "Prawda Siatki". - Niczego nie będę autoryzować jako pewnika - mogę tylko spekulować. Brak Bartosza w grupie w Spale w tym tygodniu jest dla mnie wyznacznikiem tego, że nie jest w stanie trenować z zespołem. To czy jest w fazie końcowej rehabilitacji, czy w przerwanej i ponownej konsultacji, a może szykuje się do kolejnego zabiegu - wszystko jest równie prawdopodobne. To jest bardzo zła informacja - mówił ostatnio Drzyzga w rozmowie ze Sport.pl.

- Na Bartka Kurka dzisiaj nie ma co liczyć. Bartek się leczy, jeszcze nie doszedł do pełni zdrowia. Daj Boże, żeby Bartek był gotowy na igrzyska olimpijskie - powiedział niedawno w rozmowie ze Sport.pl Daniel Pliński, wicemistrz świata z 2006 roku i mistrz Europy z 2009 roku.

Więcej o:
Komentarze (12)
Drzyzga o sytuacji Bartosza Kurka: Jego sprawa jest trzymana w dużej tajemnicy
Zaloguj się
 • dzynks

  Oceniono 5 razy 3

  Czy reklama burdeli jest formą zarabiania kapitału przez spółkę giełdową Agora SA?

 • boliver

  Oceniono 3 razy 3

  Mamy leona,,
  A bartek powroci,

 • ttwo

  0

  To dlatego że Drzyzga uprał koszulę. Teraz czeka nas seria nieszczęść.

 • pubuzdzicha

  Oceniono 1 raz -1

  Koniec kariery ?

 • bencek44

  Oceniono 3 razy -1

  ,, Niczego nie będę autoryzować jako pewnika - mogę tylko spekulować.''
  To po ch... się wypowiadasz.

 • xzyzzy

  Oceniono 9 razy -7

  jednen gośc nie może się bawić w odbijanie baloników za grubą , państwową kasę. o co k...., te lamenty ? pojdzie se na rentę i bedzie se żył jak pączek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX