Sport.pl

Kadrowicz Vitala Heynena w PGE Skrze. Uwaga, to wielki talent!

Norbert Huber dołączył do PGE Skry Bełchatów w sezonie 2019/2020. 21-latek przeniesie się do drużyny Michała Mieszko Gogola z Cerrad Czarnych Radom.

Norbert Huber to jeden ze "złotych chłopców" Sebastiana Pawlika z kadry juniorów. Zdobył z nią zarówno mistrzostwo Europy swojej kategorii wiekowej, jak i mistrzostwo świata. Środkowy ostatnie dwa sezony spędził w Cerrad Czarnych Radom, a od kolejnych rozgrywek będzie grać w PGE Skrze Bełchatów.

- Norbert to kolejny zawodnik młodego pokolenia, który może zrobić dużą karierę. Wierzymy w jego potencjał, który pokazał chociażby przez ostatni sezon w Radomiu oraz zarówno w młodzieżowej, jak i seniorskiej reprezentacji. To kolejny Polak, któremu chcemy dać szansę na rozwój, ale jednocześnie zwiększy rywalizację na pozycji środkowych. Niełatwo przecież będzie walczyć o miejsce w składzie z Kubą Kochanowskim i Karolem Kłosem. To może tylko zaprocentować, zarówno dla drużyny, jak i dla samego zawodnika - powiedział Konrad Piechocki, prezes PGE Skry.

- Wiem, że gra w PGE Skrze będzie dla mnie wyzwaniem. Mogłem zostać w innym klubie i mieć pewne miejsce w składzie, ale potrzebowałem dodatkowego bodźca do rozwoju. Wiem, że na środku siatki będzie niesamowita rywalizacja, ale jestem na nią gotowy. Nie ukrywam, że dużą rolę w moim transferze odegrał też trener Michał Mieszko Gogol, który namówił mnie na ten kierunek, a do tego przedstawił plan na mnie w PGE Skrze. Chcę robić kolejne kroki do przodu i liczę na to, że będziemy osiągać duże sukcesy - powiedział Norbert Huber w oficjalnym komunikacie klubu.

Obecnie siatkarz gra w polskiej, seniorskiej kadrze, gdzie pod kierownictwem Vitala Heynena wywalczył awans do Final Six Siatkarskiej Ligi Narodów.

Nowy środkowy PGE Skry jest ostatnim transferem przed zbliżającym się sezonem 2019/2020. Wcześniej dziewięciokrotni mistrzowie Polski zakontraktowali atakującego Dusana Petkovicia. Nowym trenerem został natomiast Michał Mieszko Gogol, a jego asystentem Radosław Kolanek. Nową twarzą w zespole PGE Skry będzie również Maciej Michalik, trener przygotowania fizycznego.

Więcej o:
Komentarze (3)
Kadrowicz Vitala Heynena w PGE Skrze. Uwaga, to wielki talent!
Zaloguj się
 • salsolo.4

  Oceniono 1 raz 1

  Kłos 8 sierpnia skończy 30 lat i naturalnym jest, że musi mieć ewentualnego wartościowego zmiennika. Sezon jest bogaty w mecze i nieuchronnie się zdarzają większe lub mniejsze urazy czy choćby przeciążenia. Dobry ruch klubu i korzystny dla zawodnika.

 • jagra2909

  Oceniono 1 raz 1

  Super, przynajmniej w siatkówce mamy urodzaj talentów

 • eldorius

  0

  Daleko mu do Kochanowskiego lub Bieńka. Każda jego zagrywka,to wyłapywany w punkt balonik, który musi zakończyć się atakiem bez bloku. Nowińska lub Wołosz powinny go nauczyć ostrych floatów,bo na inny rodzaj zagrywki chyba nie ma szans. Zawodnik,który nie potrafi zagrywać staje się słabym ogniwem drużyny. Mógł zagrać z Portugalią,ale czym mocniejsza drużyna,tym bardziej widoczny byłby problem z zagrywką. Huber powinien coś z tym zrobić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX