Sport.pl

Polskie siatkarki zagrają w Final Six siatkarskiej Ligi Narodów po dziewięciu latach przerwy!

Polskie siatkarki są już pewne udziału w finałowym turnieju Ligi Narodów. Choć miały w czwartek rozegrać decydujący mecz przeciwko Koreankom, te niespodziewanie pokonały Japonki, a Belgijki straciły punkty w meczu z Brazylią, co zapewniło drużynie Jacka Nawrockiego miejsce w Final Six.

Polki pokonały w środę Dominikanę 3:2, odnosząc już dziewiątą wygraną w bieżących rozgrywkach Ligi Narodów. Po tym meczu wydawało się, że do awansu konieczne będzie pokonanie w czwartek Koreanek, jednak wyniki pozostałych spotkań ułożył się korzystnie dla zespołu prowadzonego przez Jacka Nawrockiego i zapewnił im awans do turnieju finałowego.

Koreanki niespodziewanie pokonały Japonię 3:0, zabierając im szansę na awans do turnieju finałowego. Z kolei Belgijki przegrały 0:3 z Brazylijkami, co oznacza, że na pewno nie wyprzedzą Polek w tabeli Ligi Narodów, z powodu większej ilości zwycięstw. Tym samym żaden zespół nie ma już możliwości strącenia drużyny Jacka Nawrockiego z szóstego miejsca, dającego miejsce w Final Six. Polkom do rozegrania pozostał jeszcze jeden mecz - w czwartek o godz. 10:00 zmierzą się z Koreankami.

Reprezentacja Polski siatkarek wraca tym samym do turnieju finałowego Ligi Narodów, będącego wcześniej turniejem Grand Prix, po dziewięciu latach przerwy. Oprócz drużyny Jacka Nawrockiego, awans wywalczyły także Brazylijki, Włoszki, Amerykanki i Turczynki, a gospodarzem Final Six będą Chinki.

Więcej o:
Komentarze (18)
Polskie siatkarki zagrają w Final Six siatkarskiej Ligi Narodów po dziewięciu latach przerwy!
Zaloguj się
 • alek.bu

  Oceniono 10 razy 6

  "Z kolei Brazylijki straciły punkty w meczu z Belgią" - cenię dobre, rzetelne dziennikarstwo....

 • g96

  Oceniono 5 razy 5

  Brawo!!!

 • koulou2

  Oceniono 5 razy 5

  Super dziewczyny . Jak ustabilizują formę to będziemy mieli z Nich wiele radości 😉

 • gaston60

  Oceniono 7 razy 5

  Akurat odwrotnie Belgijki straciły punkty z Brazylijkami

 • lina555

  Oceniono 6 razy 2

  Brazylia wygrała z Belgią 3-0! Gdzie tu strata punktów?!

 • spectator_zm

  Oceniono 1 raz 1

  Sukces to niewątpliwy. Po wielu latach stagnacji nasze siatkarki znów się odradzają. Liczę na dalsze postępy.
  Jednak dzisiejszy mecz nie był dobry. Od 3 seta to była mordęga, a styl jak z najgorszych koszmarów. Dobrze, że to tylko Dominikana, bo z silniejszą drużyną byłyby wtopy...

 • eldorius

  Oceniono 3 razy 1

  Czy ktoś wie dlaczego Nawrocki nie powołał (choćby w trybie awaryjnym) rozgrywającej Katarzyny Skorupy? Poza kontuzjowaną,rewelacyjną Jasią Wołosz żadna polska rozgrywająca nie może się równać ze Skorupą. Rozgrywa w podobnym stylu jak Wołosz lecz nieco mniej finezyjnie. Zdecydowana większość piłek na siatce staje się jej łupem, bardzo dobrze blokuje. /// Dzisiaj siatkarki Dominikany zagrały pod siatką opcjonalnie poprzez Nowicką. Wszystkie piłki wchodziły jak nóż w masło. To nie jest jednak wina walecznej Nowickiej,że jej niski wzrost umożliwia ataki ponad jej blokiem. Nowicka byłaby świetna jako tzw "drugie libero",bo mogłaby serwować i dokładnie dogrywać piłki z tylu do atakujących. Tak grają Włoszki. Starają się wyłączyć Wołosz z rozegrania >>> wtedy ona wystawia piłkę do rewelacyjnej libero Moniki De Gennaro,która idealnie wystawia piłkę zarówno dołem jak i palcami. :)

 • silvermane

  Oceniono 2 razy 0

  Fajnie, że zauważyliście mój komentarz o tym meczu pod innym artykułem, ale znowu piszecie bzdury. Belgia ma do nas 6 punktów straty, więc liczba zwycięstw nie ma znaczenia, bo nie zrówna się punktami.

 • eldorius

  Oceniono 4 razy 0

  Brazylia wygrała za 3 pkt w meczu z Belgią. ( 25:23 ; 25:15 i 25:18) Czyżby dziennikarzom zaszkodził upał ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX