Polki wygrywają kolejny mecz w siatkarskiej Lidze Narodów! Biało-czerwone o krok od awansu do Final Six!

Siatkarska reprezentacja Polski kobiet jest o krok od awansu do turnieju finałowego Ligi Narodów. Biało-czerwone w środę pokonały Dominikanę 3:2 (25:18, 25:20, 23:25, 22:25, 17:15) i tylko jedna wygrana dzieli je od zapewnienia sobie udziału w Final Six. Wygrana bardzo prawdopodobna, bo w kolejnym spotkaniu siatkarki Jacka Nawrockiego zmierzą się z najgorszą w tabeli Koreą Południową.

25:18 - takim wynikiem zakończył się pierwszy set środowego spotkania siatkarskiej reprezentacji Polski kobiet z Dominikaną. Pierwsza partia pozwoliła sądzić, że biało-czerwone z łatwością uporają się z rywalkami, ale później było zdecydowanie trudniej.

Drugiego seta Polki wygrały jeszcze co prawda do 20, ale później po bardzo trudnej walce przegrały dwie partie. W trzeciej Dominikanki były lepsze o dwa, a w czwartej o trzy punkty, co doprowadziło do tie-breaku. W nim Polki prowadziły niemal od samego początku. W pewnym momencie (przy stanie 10:6) miały już czteropunktową przewagę. Przy wyniku 14:11 polskie siatkarki zmarnowały jednak trzy piłki meczowe, przez co na boisku zrobiło się bardzo nerwowo. Jeszcze gorzej było, kiedy na prowadzenie wyszły Dominikanki. Ostatecznie nie wykorzystały jednak piłki meczowej, Polki wyrównały, a potem zdobyły kolejne dwa punkty i wygrały 17:15.

Coraz bliżej Final Six

Środowe zwycięstwo znacznie przybliżyło reprezentację Polski do awansu do Final Six. Jeśli biało-czerwone w czwartek pokonają najgorszą w grupie Koreę Południową (1 zwycięstwo, 12 porażek), to zameldują się w turnieju finałowym, gdzie już na pewno zagrają także Brazylijki, Włoszki, Amerykanki oraz Chinki (gospodarz).