Polki zrobi造 olbrzymi krok w kierunku turnieju fina這wego Ligi Narod闚! Kluczowe zwyci瘰two

Polskie siatkarki pokona造 Japonki 3:1 (25:23, 25:23, 19:25, 25:22) i bardzo przybli篡造 si do awansu do turnieju fina這wego Ligi Narod闚.

Polskie siatkarki zacz窸y pojedynek bardzo nerwowo, ale jeszcze przed drug przerw techniczn ruszy造 do odrabiania strat. I wygra造 seta do 23. Pocz徠ek drugiego seta by bardziej wyr闚nany i zako鎍zy si takim samym wynikiem jak pierwszy. A zako鎍zy豉 go Malwina Smarzek, kt鏎a obi豉 blok rywalek. W trzeciej partii trener da odpocz望 zm璚zonej Smarzek - wpu軼i na boisko rezerwowe, co odbi這 si na wyniku, bo Japonki wygra造 seta do 19. Jak si okaza這 - jedynego w tym meczu. W czwartej ods這nie Polki b造skawicznie obj窸y prowadzenie (6:0) i cho p騧niej straci造 ca陰 przewag (17:17), to drugi oddech z豉pa豉 Smarzek, kt鏎a dobr zagrywk, atakiem i obron doprowadzi豉 zesp馧 do zwyci瘰twa.

Wtorkowe zwyci瘰two by這 dla reprezentacji Polski niezwykle wa積e, poniewa Japonia by豉 bezpo鈔ednim s御iadem naszego zespo逝 w tabeli (obie ekipy mia造 po 21 punkt闚). W 鈔od siatkarki Jacka Nawrockiego zagraj z Dominikan (godz. 6.30 czasu polskiego), a potem jeszcze z Kore Po逝dniow. W tej chwili zajmuj jednak sz鏀te miejsce, kt鏎e gwarantuje im wyst瘼 w Final Six.

W turnieju fina這wym wyst徙i pi耩 najlepszych dru篡n po fazie zasadniczej plus gospodynie, czyli Chinki (s teraz pi徠e w tabeli). Awans maj ju zapewniony W這szki i Turczynki. Final Six rozegrane zostanie od 2 do 6 lipca w chi雟kim Nanjing.

Polska - Japonia 3:1 (25:23, 25:23, 19:25, 25:22)

Polska: Julia Nowicka, Klaudia Alagierska, Agnieszka K彗olewska, Martyna Grajber, Natalia M璠rzyk, Malwina Smarzek, Maria Stenzel (libero) oraz Zuzanna Efimienko-M這tkowska, Kamila Witkowska, Zuzanna G鏎ecka, Magdalena Stysiak

Japonia: Risa Shinnabe, Yuki Ishii, Miya Sato, Ai Kurogo, Aya Watanabe, Aika Akutagawa, Mako Kobata (libero) oraz Haruka Miyashita, Yurie Nabeya, Miyu Nakagawa