Polki przegrały z Turczynkami w meczu Ligi Narodów Kobiet. Zwycięzcę wyłonił tie-break

W 12. meczu siatkarskiej Ligi Narodów Kobiet Polki przegrały z Turczynkami 2:3 (25:22, 25:18, 16:25, 20:25, 12:15). Po dwóch świetnych pierwszych setach, siatkarki Jacka Nawrockiego w słabym stylu przegrały trzecią i czwartą partię, a w tie-breaku, po wyrównanej walce, również okazały się gorsze.

Do 22 i do 18 reprezentantki Polski wygrywały pierwsze sety czwartkowego meczu z Turcją. 12. spotkanie tegorocznej edycji Ligi Narodów Kobiet biało-czerwone rozpoczęły bardzo udanie, ale w trzeciej partii ich gra całkowicie się posypała.

Dobra gra Polek skończyła się wtedy, gdy na boisku pojawiła się Gozde Yilmaz. Przed jej wejściem najlepszą punktującą zawodniczką w reprezentacji Turcji była Ebrar Karakurt, ale ją biało-czerwone były w stanie powstrzymać. W przeciwieństwie do 27-latki z Ankary, która po wejściu na parkiet co prawda zepsuła trzy ataki, ale potem z łatwością mijała lub obijała polski blok.

W trzecim secie Turczynki nie dały Polkom szans, wygrywając go do 16. W czwartym Polki o wiele lepiej nie zagrały, bo przegrały do 20. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był więc tie-break, w którym grał była wyrównana, ale lepiej i tak prezentowały się rywalki zawodniczek trenera Nawrockiego, które ostatecznie wygrały 15:12, a cały mecz 3:2.

Po czwartkowej porażce reprezentacja Polski cały czas zajmuje szóste miejsce w tabeli. Turcja awansowała na pierwsze miejsce. Do turnieju finałowego dostanie się pięć najlepszych drużyn oraz gospodarz (Chiny). To oznacza, że jeżeli Chinki utrzymają zajmowane obecnie czwarte miejsce, Polki także znajdą się w final six.

Klasyfikacja siatkarskiej ligi narodów kobietKlasyfikacja siatkarskiej ligi narodów kobiet volleyball.world/en

"/> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29]