Liga Narod闚 Kobiet. Polskie siatkarki przegra造 z USA. W ostatnim secie zosta造 zdemolowane

W meczu 11. kolejki Ligi Narod闚 Kobiet siatkarska reprezentacji Polski nie mia豉 szans z USA i przegra豉 1:3 (25:21, 23:25, 15:25, 11:25). Zawodniczki Jacka Nawrockiego dobrze zagra造 tylko w pierwszym secie, ale w kolejnych partiach prezentowa造 si bardzo przeci皻nie. W ostatniej zagra造 fatalnie, przegrywaj帷 25:11.

Bia這-czerwone, z Klaudi Alagiersk i Natali M璠rzyk, kt鏎e trafi造 do wyj軼iowego sk豉du po pora盧e z Chinami (0:3), bardzo dobrze rozpocz窸y 鈔odowe spotkanie. W pierwszym secie prezentowa造 si solidnie przede wszystkim w ataku i bloku. Do tego Amerykanki pope軟i造 sporo b喚d闚, dzi瘯i czemu Polki zdo豉造 wygra 25:21.

W drugim secie tak dobrze ju jednak nie by這. Do s豉bego przyj璚ia doszed bowiem coraz gorszy atak. Polskie atakuj帷e mia造 du瞠 problemy z przebiciem si przez blok, cho ostatecznie i tak przegra造 minimalnie - 23:25. Minimalnie nie przegra造 ju jednak w trzecim i czwartym secie, gdzie rywalki nie da造 im 瘸dnych szans.Amerykanki bezlito郾ie wykorzystywa造 problemy Polek w przyj璚iu, bez problemu blokuj帷 tak瞠 ich ataki. Trzeciego seta bia這-czerwone przegra do 15, a czwartego do 11.

Po pora盧e z USA reprezentacja Polski zajmuje sz鏀te miejsce w tabeli Ligi Narod闚 Kobiet. Do pierwszej Turcji Polki trac ju 7 punkt闚. Do Chinek, kt鏎e w tabeli znajduj si bezpo鈔ednio przed nimi, brakuje im natomiast 3 pkt.

Wi璚ej o:
Komentarze (7)
Zaloguj si
  • eldorius

Oceniono 3 razy 3

Nic nie t逝maczy grubych zaniedba polskiego sztabu szkoleniowego,a zw豉szcza Nawrockiego. Skoro Wo這sz jest niezdolna do gry,powinna by w o鈔odku rehabilitacyjno-leczniczym!!! Niech si wyleczy dok豉dnie i nie wraca w ostatniej turze Ligi Narod闚 do reprezentacji. Waleczna rozgrywaj帷a (juniorka) Nowicka zosta豉 wpuszczona na min i to z wielu powod闚. Ona nie zna szybkiej,wysoce kombinacyjnej gry i poszczeg鏊nych preferencji naszych zawodniczek. Pi趾i,kt鏎e dostawa豉 do rozgrywania na wysoko軼i siatki by造by przyj皻e w punkt obur帷z (np. przez Wo這sz),a tymczasem by造 wczoraj i dzi atakowane jako pi趾i przechodz帷e!!! To nie jest jednak wina Julii Nowickiej,kt鏎a robi豉 co mog豉 i zostawi豉 na tym parkiecie serce i p逝ca. Na dodatek Polki mia造 katastrofalnie z貫 przyj璚ie. W walce na siatce,kto o wzro軼ie 170 nie ma 瘸dnych szans. Pani Julia ma jednak bardzo wysoki potencja,ale nie jako rozgrywaj帷a,tylko jako libero!!! W lidze w這skiej libero s de facto drugimi rozgrywaj帷ymi i w sytuacji awaryjnej potrafi idealnie dogra pi趾 atakuj帷ym (od do逝 i palcami) Wielka wojowniczka Julia Nowicka powinna zarzuci karier jako rozgrywaj帷a,bo nawet je郵i znacznie poprawi technik,b璠zie zawsze s豉bym ogniwem dru篡ny. Powinna poci庵n望 sw鎩 siatkarski rozw鎩 jako libero! Libero z takimi zdolno軼iami rozgrywania to SKARB! Tych umiej皻no軼i wymaga si od najlepszych libero na 鈍iecie. Je瞠li tak si stanie to Julia zrobi karier 鈍iatow. Trzymam kciuki za jej karier.

• robi_99

Oceniono 5 razy 3

To jest kardynalny b陰d organizacyjny i sportowy, kt鏎y mo瞠 kosztowa nas awans do final 6. Jakim cudem na taki wa積y turniej jedzie jedna rozgrywaj帷a i do tego juniorka. Ple郾ierowicz ma 郵ub, ale to si chyba planuje , Wo這sz podobno kontuzjowana to po co tam pojecha豉, W鎩cik jeszcze chora ? Ale hallo nie ma w Polsce ju nikogo wi璚ej do zabrania do pomocy na rozegraniu. Do tego Smarzek jest chyba te jedyn atakuj帷. Panie Nawrocki i ca造 sztab - to jest wasz b陰d, kt鏎y z pewno軼i demotywuje te dziewczyny.

• iarna

Oceniono 4 razy -2

I tak garj zaskakuj帷o dobrze w przekroju ca貫go turnieju. radykalna wymiana kadry, nowy zesp馧 i przyzwoity wynik. One si dopiero docieraj w tym sk豉dzie. Nie p瘯ajcie babeczki, b璠 z was siatkary na medal:)