Siatkówka. Sensacja w finale Ligi Mistrzyń. Zespół Joanny Wołosz bez zwycięstwa

Imoco Volley Conegliano sensacyjnie przegrało w finale Ligi Mistrzyń. Drużyna Joanny Wołosz o triumf rywalizowała z lokalnym rywalem, Igor Gorgonzola Novara.

Imoco Volley Conegliano było faworytem finałowego starcia w Lidze Mistrzyń. Włoski zespół na ostatniej prostej zmagań rywalizował z drużyną z rodzimego podwórka, Igor Gorgonzola Novara, nad którym wcześniej triumfował w walce o złoty medal Serie A.

Siatkarki z Novary bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie, wygrywając dwie pierwsze partie bardzo wysoko - do 18 i 17. Duża w tym zasługa często punktujących Bartsch-Hackley (21) oraz Egonu (27). Ich rywalkom trudno było nawiązać walkę aż do trzeciego seta, którego wygrały 25:14. Choć wydawało się, że tak zdecydowany triumf mógłby przywrócić zespół na właściwy tor, to w czwartej partii wysokie prowadzenie dała swojemu zespołowi Egonu. Siatkarki z Conegliano raz po raz odbijały się od bloku rywalek aż do połowy seta, gdy gra się wyrównała. W końcówce lepsze były srebrne medalistki mistrzostw Włoch (25:22).

W szeregach Imoco od 2017 roku występuje polska rozgrywająca, 29-letnia Joanna Wołosz. Przez ostatnie dwa lata jej drużyna sięgała po złoty medal mistrzostw Włoch, a w 2018 roku zdobyła również brązowy medal Ligi Mistrzyń i Superpuchar Włoch.

Po zmaganiach na europejskich, klubowych parkietach, Joanna Wołosz dołączy do reprezentacji Polski. Rozgrywająca wróciła do kadry po przerwie.

Igor Gorgonzola Novara – Imoco Volley Conegliano 3:1: (25:18, 25:17, 14:25, 25:22)