Sport.pl

Siatkówka. Znamy następcę Jakuba Bednaruka w Chemiku Bydgoszcz

Przemysław Michalczyk, czyli dotychczasowy drugi trener Chemika Bydgoszcz, przejmie stery w zespole po Jakubie Bednaruku. Drużyna znad Brdy w poprzednim sezonie zajęła 12. miejsce w PlusLidze.

Poprzedni sezon był trudny dla drużyny z Bydgoszczy. Ostatecznie zajęła 12. miejsce w PlusLidze, po drodze mierząc się z problemami finansowymi, które ostatecznie rozwiązało miasto. Projekt ten kierowany był przez Jakuba Bednaruka - niedawno przeniósł się do MKS-u Będzin. W kolejnych rozgrywkach zespół prowadzony będzie przez Przemysława Michalczyka, który wcześniej był drugim trenerem ekipy znad Brdy.

- Mam pełne wsparcie i zaufanie ze strony klubu. Za nami, jak i przed nami  jeszcze wiele rozmów, ale cieszę się, że możemy decydować o tym, jak będzie wyglądała drużyna, sztab na zasadzie współpracy - mówił Przemysław Michalczyk w oficjalnym komunikacie prasowym klubu.

Spekuluje się, że z drużyny odejdą Bartosz Filipiak, Bartłomiej Lipiński i Mateusz Witek. Wcześniej, na mocy transferu medycznego, z zespołem rozstał się Michał Szalacha.

- Przed nami nowy sezon, w którym zagra w zasadzie kompletnie nowy zespół, zbudowany z innych zawodników. Do kwestii celów, jakie sobie wyznaczymy, wrócimy we właściwym momencie, na razie jest na to zdecydowanie zbyt wcześnie. Jedyne, co mogę powiedzieć na ten moment, to zapewnienie, że damy z siebie wszystko i sprawimy, że emocji w tych nadchodzących rozgrywkach nie zabraknie - dodał Michalczyk.

Więcej o: