Sport.pl

Siatkówka. Sensacyjny powrót! Mistrz olimpijski wraca na parkiet

Mistrz olimpijski z Aten (2004), potrójny mistrz świata i dwukrotny zwycięzca Pucharu Świata, Giba, wraca do gry w siatkówkę. Utytułowany przyjmujący związał się z IBB Polonia London Volleyball i powalczy o mistrzostwo Anglii.

Giba to jeden najbardziej utytułowanych siatkarzy globu. Przyjmujący to mistrz olimpijski z Aten, dwukrotny wicemistrz olimpijski, który zdobył również trzy złote medale podczas czempionatu globu.

Siatkarz na sportową emeryturę przeszedł już jakiś czas temu. Wydał książkę, został członkiem FIVB, angażował się w akcję "Gibinha", w ramach której działał przeciwko otyłości u dzieci, jak również promował polskie produkty z branży rolnictwa ekologicznego na terenie Ameryki Południowej. Mieszka w Polsce i pracuje jako ekspert siatkarski w Polsacie Sport.

Giba wraca na parkiet

To jednak nie koniec "aktywnej" przygody Giby z siatkówką. Zawodnik powróci na parkiet już w kwietniu do klubu IBB Polonia London, czyli tej samej drużyny, która w przeszłości reprezentowana była przez mistrza świata Krzysztofa Ignaczaka. Brazylijski przyjmujący powalczy z zespołem o tytuł mistrza Anglii. Włączył się w akcję crowdfoundingową, mającą na celu profesjonalizację drużyny i promowanie siatkówki w Londynie. Został również inwestorem w IBB Polonii.

- Siatkówka to moje życie. Od kilku lat jestem już poza boiskiem, jednak wciąż działam w samej dyscyplinie. Choć mam sporo obowiązków, to zawsze bardzo miło będzie znów powalczyć na parkiecie. Już w czasie igrzysk olimpijskich w Londynie widziałem, że tutejsza publika była bardzo zainteresowana rywalizacją. Chcę, by dyscyplina się rozwijała, a to jest do tego odpowiedni czas i miejsce - podkreślił Giba w oficjalnym wywiadzie klubu.

Więcej o:
Komentarze (11)
Siatkówka. Sensacyjny powrót! Mistrz olimpijski wraca na parkiet
Zaloguj się
 • marrob

  Oceniono 8 razy 8

  I jak zawsze poniżej wpisy sfrustrowanych Polaków. Co z tego że Giba zainwestowałe w polski (!!) klub grajacy w lidze angielskiej, co z tego zę mógł to zrobic z 10.000 innych klubów na świecie ale jednak wybrał Polonię w Londynie. Ano dla naszych malkontentów. NIC. Zawsze niezadowoleni. Bo UK, bo słaba liga, bo juz jest na emeryturze ...... A ja ci Giba dziękuję ! Bardzo dziękuję.

 • zebrzec

  Oceniono 9 razy 7

  super:) wielki zawodnik

 • ptakoryb

  Oceniono 4 razy 2

  Polonia London? Nie ma takiego miasta. Jest Lądek.

 • dert4

  Oceniono 1 raz 1

  67 ma ? Nie ma.
  To może grać.

 • p124

  Oceniono 5 razy -1

  Niewąsko!
  Az i ja sie w koncu wybiore na mecz.

 • kuku666

  Oceniono 6 razy -2

  Na gazecie clickbait za clickbaitem, już myślałem, że wznawia karierę a tu pół-amatorskie granie nazywa się powrotem na parkiet...

 • mr_gm

  Oceniono 8 razy -4

  Granie w półamatorskim klubie w ogórkowej lidze, to faktycznie sensacja.

 • eurotram

  Oceniono 9 razy -7

  Był niewątpliwie najlepszym przyjmującym i najlepszym siatkarzem świata,ale teraz? Po kiego GIBA?

 • xzyzzy

  Oceniono 9 razy -9

  podobno pod sieradzem pół wioski posikało się z wrażenia, łącznie ze sołtysem.
  tak mocne pierdy sadzi nj. kalisz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX