Sport.pl

Siatkówka. Polscy mistrzowie świata wreszcie dostaną nagrody

Polscy siatkarze po blisko sześciu miesiącach wreszcie będą mogli otrzymać nagrody za złoty medal mistrzostw świata. Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy.

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o zmianie ustawy o Radzie Ministrów, która umożliwia przyznawanie nagród specjalnych za wybitne osiągnięcia sportowe. Oznacza to, że minister sportu będzie miał wreszcie możliwość wypłacenia nagród dla polskich siatkarzy.

Tuż po zdobyciu drugiego złotego medalu mistrzostw świata premier Mateusz Morawiecki obiecał związkowi 15 milionów złotych, z czego 3 miliony mieli dostać sami siatkarze. Niestety, ministerstwo sportu nie miało podstawy prawnej do wypłaty tak dużych pieniędzy. Zgodnie z poprzednią ustawą każdy sportowiec mógłby liczyć na dwunastokrotność kwoty podstawowej (2 300 złotych), czyli 27 600 złotych. Siatkarzom obiecano jednak blisko pięć razy więcej.

Obiecane pieniądze szybko wpłynęły do Ministerstwa Sportu i Turystyki, ale formalnie nie mogły zostać wypłacone. Dzięki nowelizacji ustawy podpisanej przez Andrzeja Dudę ministerstwo sportu będzie jednak mogło wreszcie dokonać wypłaty środków. Pieniądze od dawna były na koncie Ministerstwa Sportu i Turystyki, ale ze względów formalnych środki nie mogły zostać wypłacone. 

W listopadzie Witold Bańka zapewnił, że na początku 2019 roku siatkarze dostaną obiecane przez Mateusza Morawieckiego premie. To efekt publikacji Jacka Gądka z Gazeta.pl, który kilka miesięcy temu ujawnił, że siatkarze nie otrzymali nagród obiecanych przez premiera za zdobycie mistrzostwa świata.

Więcej o:
Komentarze (8)
Siatkówka. Polscy mistrzowie świata wreszcie dostaną nagrody
Zaloguj się
 • pomaranczowoczarny

  Oceniono 4 razy 4

  Nienawidzę zmian pod konkretny fakt to źle świadczy o państwie.

 • remo29

  Oceniono 1 raz 1

  Już za chwileczkę, już za momencik, piątek z Pankracym zacznie się kręcić.

 • ku52

  Oceniono 1 raz 1

  "Obiecane pieniądze szybko wpłynęły do Ministerstwa Sportu i Turystyki, ale formalnie nie mogły zostać wypłacone. […] Pieniądze od dawna były na koncie Ministerstwa Sportu i Turystyki, ale ze względów formalnych środki nie mogły zostać wypłacone" - płacą ci, durny PM, od wiersza, ale nie od sensu?

  '.

 • janadamf

  Oceniono 1 raz 1

  Moge dostac odsetki?

 • stach_79

  Oceniono 1 raz 1

  Szydło dała nagrody w trymiga... Trzeba było ją desygnować a nie Dudę. Becia lubi rozdawać!

 • stefan-50

  Oceniono 1 raz 1

  Pomarańczowe trafione. Po pół roku. Brawo. Gdyby siatkarze w takim tempie grali to strach pomyśleć może nawet mistrzostwo galaktyki....

 • ewanwypior

  Oceniono 1 raz 1

  powalające tempo

 • blekitnyogr11

  Oceniono 2 razy 0

  3 miliony złotych do podziału - ochooyeli, a inni sportowcy za swoje jeżdżą na zawody i przygotowują się do olimpiady biorąc kredyt - Polska to chory kraj. Na 20 osób - 3 miliony - po 150 tys złotych!!! no chyba że liczyli mnie do podziału jako kibica - no to oczywiście wtedy kwota jest zdecydowanie za niska.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX