Sport.pl

Prezes PZPS Jacek Kasprzyk w "Wilkowicz Sam na Sam": Lekarz zapytał, czy ja nie jestem pozorantem, tak dobrze wyglądałem. Gdy człowiek chce żyć, to medycyna jest bezradna

- Nie wiem skąd wyszły kwoty premii dla siatkarzy, bo my od początku chcieliśmy przeznaczyć na nie pięć milionów złotych. Nie trzy. I o pięć milionów do podziału walczymy. Ale to jest decyzja premiera, ile na premie przeznaczy. Czekamy ciągle na ustawę, która umożliwi ich wypłatę - mówi w "Wilkowicz Sam na Sam Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Szef PZPS opowiada o współpracy z Vitalem Heynenem, dojrzewaniu Bartosza Kurka, o chorobie, z którą walczy od kilku lat. - Zaczęło się to pięć lat temu, w gorącym okresie przygotowań do mistrzostw świata w Polsce. Wtedy zwycięstwo nad białaczką się zbiegło z mistrzostwem świata dla Polski. A teraz był nawrót choroby, znów polskie mistrzostwo świata, mam moc do walki, ale już bez przeszczepu szpiku się nie obejdzie – opowiada o zbliżającym się przeszczepie, na który czekał pięć lat.

Więcej o:
Komentarze (29)
Prezes PZPS Jacek Kasprzyk w "Wilkowicz Sam na Sam": Lekarz zapytał, czy ja nie jestem pozorantem, tak dobrze wyglądałem. Człowiek chce żyć, ale medycyna jest bezradna
Zaloguj się
 • kania.u

  Oceniono 18 razy 16

  Jako człowiekowi - współczuję. Ale do działacza Kasprzyka zawsze będę mieć żal, że do Zarządu polskiej siatkówki wprowadził politycznych czynowników - najpierw Radosława Piesiewicza - człowieka Sasina, a potem powszechnie skompromitowanego Obrotowego Rysia Czarneckiego. Obaj z siatkówką mieli wcześniej najwyżej tyle wspólnego, co oglądanie meczu w telewizorze.
  NIGDY - powtarzam - NIGDY , nawet w czasach komuny, takiej wasalizacji siatkówki nie było.

 • wilbik.a

  Oceniono 15 razy 13

  Pan Kasprzyk został prezesem po wielkiej aferze rozkręconej wobec poprzedniego prezesa, Przedpełskiego. Tamten był sprawnym działaczem, który polską siatkówkę wyniósł na wyżyny popularności a przy tym liczył się w światowej federacji - a w Polsce. Pan Kasprzyk zajął jego miejsce i co? - nikt już się z Polską nie liczył, choć tylko w Polsce duże imprezy miały pełne trybuny i wielkie zyski. Przez 3 lata p. Kasprzyk nie potrafił załatwić, by Wilfredo Leon mógł wejść do polskiej reprezentacji ...stało się tak dopiero po powrocie Przedpełskiego (wobec którego zarzuty okazały się dmuchane) . Nawet z wywiadu wynika, że jeszcze wiele nie potrafił … ale najgorsze jest to, że nie potrafił postawić się władzy. Był na tyle miękki, że doszło do największego upokorzenia władz sportowych. Żywym dowodem na to jest obecność jednego z najbardziej obrzydliwych ludzi ze świata polityki - Ryszarda Wazeliny Czarneckiego. Tego panu, panie Kasprzyk nigdy nie zapomnę, nigdy!

 • amuzc

  Oceniono 9 razy 9

  Tak, jako człowieka - szkoda.
  Ale jako działacz "siatkarski" tylko do wyrzucenia.
  "Yyycha Obootowego" się nie wybacza, nigdy!

 • jerzykkur38

  Oceniono 7 razy 7

  Obecność we władzach PZPS Richarda Henry'ego ,jest niewybaczalną kompromitacją. Za niegodne zachowanie w stosunku do pani Róży Thun,pan Czarnecki został pozbawiony stanowiska vice przewodniczącego PE.Jego ordynarny epitet "szmalcowniczka ",skierowany do zasłużonej bojowniczki o wolność i demokrację,spotkał się z ostrą i powszechną krytyką w PE.

 • staq

  Oceniono 6 razy 6

  "co właściwie robi w PZPS Richard Czarnecki poza brylowaniem w telewizjach, skoro nawet nagród dla siatkarzy załatwić nie umie?"
  No właśnie. To porażka jakaś. Taki obciach a - jakby to nazwała pani lekkich obyczajów - ani z tego pieniędzy ani przyjemnośći.

 • wilbik.a

  Oceniono 6 razy 6

  Redaktorze, proszę od razu zrobić drugi wywiad - niech pan Kasprzyk opisze, jak to było z wstawieniem do zarządu PZPS takiej szumowiny politycznej jak Czarnecki Richard oraz z wystawieniem tejże szumowiny jako kandydata PZPS na przewodniczącego polskiego Komitetu Olimpijskiego?
  Red. Wilkowicz, niech pan wypyta p. Kasprzyka jak to było, że wcześniej dopuścił na stanowisko wiceprezesa niejakiego Piesiewicza, którego jedynym tytułem była ścisła prywatna znajomość z Sasinem a w tle podejrzane pożyczki i biznesy (po wejściu #dobrejzminy szybko umorzono postępowania prokuratury).
  Proszę też wypytać p. prezesa, co właściwie robi w PZPS Czarnecki poza brylowaniem w telewizjach, skoro nawet nagród dla siatkarzy załatwić nie umie?
  Liczę na równie znakomity , szczery do bólu wywiad, na wysokim poziomie, do jakiego Pan już nas, wiernych czytelników, przyzwyczaił.

 • staq

  Oceniono 5 razy 5

  Przed Kasprzykiem był Mirosław Przedpełski. To on z prowincjonalnego związku zrobił europejską potęgę. Znakomity organizator, umiejący się poruszać wszędzie i umiejący załatwić wszystko -no i został sam załatwiony przez ludzi w kominiarkach. Tych samych, którzy jeszcze niedawno szykowali się do wejścia o 6. rano do śp. prezydenta Adamowicza. Mówiła o tym żona prezydenta, że od trzech lat codziennie po 6. rano z drżeniem serca wyskakiwała na dżwięk nadjeżdżającego samochodu i zza firanki patrzyła, czy tacy stamtąd nie wychodzą. Najbardziej z mężem obawiali się, że będzie on powalony na ziemię na oczach dzieci , a potem wyprowadzony skuty na oczach kamer.
  ...
  KIEDY ktoś wreszcie rozliczy te czysto bolszewickie służby, jakimi się stały (dawniej państwowe, dziś partyjne) służby pod nadzorem Kamińskiego, Ziobry ...i ich PATRONA ????!

 • titus_fox

  Oceniono 7 razy 5

  To co, Richard Francis wskoczy na jego miejsce?

 • staq

  Oceniono 6 razy 4

  Wasalizm ma swoje granice. Pan prezes może udawać (przed sobą i rodziną) że to "tylko" kompromis... Ale ja, wierny i długoletni kibic siatkówki - nie tylko w dobrych ale i złych czasach - czuję się UPOKORZONY brylowaniem w Zarządzie takich ludzi jak wcześniej Piesiewicz (koleś Sasina) a teraz Czarnecki. Dałeś pan, panie Kasprzyk zrobić z nich nawet wiceprezesów ! Pozwoliłeś nawet na to, że PZPS (jako jedyny) zgłosił Czarneckiego na szefa PKOlu !!! Żeby zhańbić tak zasłużony związek sportowy, na którego renomę pracowali w pocie czoła siatkarze, trenerzy i inni prawdziwi ludzie sportu!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX