Sport.pl

Igrzyska Olimpijskie. Polska zorganizuje siatkarskie turnieje kwalifikacyjne!

Polski Związek Piłki Siatkowej otrzymał prawo zorganizowania turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich, które odbędą się za rok w Tokio - poinformowała dziś na swojej stronie internetowej Światowa Federacja Siatkówki (FIVB).

FIVB ogłosiła dziś gospodarzy turniejów kwalifikacyjnych kobiet i mężczyzn do igrzysk olimpijskich, które za rok odbędą się w Japonii. Jak można przeczytać na stronie internetowej federacji turniej damski i męski, w których będą grać biało-czerwoni odbędą się w Polsce. Wcześniej informowano, że PZPS stara się o organizację turnieju męskiego i rywalizuje o to prawo z federacją francuską. Mistrzowie Świata zagrają w ERGO Arenie w Gdańsku. Nie znamy natomiast miejsca, gdzie zagrają siatkarki.

Na początku stycznia rozlosowano już rywali biało-czerwonych w walce o awans. Polscy siatkarze w dniach 9-11 sierpnia zmierzą się z Francuzami, Słoweńcami i Tunezyjczykami. Tydzień wcześniej podopieczne Jacka Nawrockiego będą walczyć o awans z Serbkami, Portorykankami oraz Tajkami. Bezpośredni awans z turniejów kwalifikacyjnych otrzyma tylko zwycięzca zawodów. Najlepsze drużyny według rankingu FIVB, które nie zdobędą olimpijskiej kwalifikacji będą miały jeszcze jedną możliwość walki o wyjazd do Tokio. Tam również czekać będzie tylko jedna przepustka.

Grupy kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich siatkarzy (9-11 sierpnia)

Grupa A (Bułgaria): Brazylia, Egipt, Bułgaria, Portoryko
Grupa B (Holandia): USA, Belgia, Holandia, Korea
Grupa C (Włochy): Włochy, Serbia, Australia, Kamerun
Grupa D (Polska): Polska, Francja, Słowenia, Tunezja
Grupa E (Rosja): Rosja, Iran, Kuba, Meksyk
Grupa F (Chiny): Kanada, Argentyna, Finlandia, Chiny

Grupy kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich siatkarek (2-4 sierpnia)

Grupa A (Polska): Serbia, Portoryko, Tajlandia, Polska
Grupa B (Chiny): Chiny, Turcja, Niemcy, Czechy
Grupa C (do ustalenia): USA, Argentyna, Bułgaria, Kazachstan,
Grupa D (Brazylia): Brazylia, Dominikana, Kamerun, Azerbejdżan
Grupa E (Rosja): Rosja, Korea, Kanada, Meksyk
Grupa F (Włochy): Holandia, Włochy, Belgia, Kenia

Więcej o:
Komentarze (8)
Igrzyska Olimpijskie. Polska zorganizuje siatkarskie turnieje kwalifikacyjne!
Zaloguj się
 • kzet69

  Oceniono 5 razy 3

  Sam fakt że mistrzowie świata nie mają bezpośredniej kwalifikacji na igrzyska jest chory...

 • kuku666

  Oceniono 2 razy 2

  Tak trudno znaleść jakieś nowsze zdjęcia, że trzeba na głównej wstawiać to z przed 4 lat, panie KG ??

 • rafikman

  Oceniono 3 razy 1

  No to niezła lipa. Jak odpadną z Francuzami - a w ostatnim czasie ten zespół polskim siatkarzom wyjątkowo nie leży - to jadą na turniej ostatniej szansy gdzie awans wywalczy tylko jeden zespół czyli walka o jedno miejsce prawdopodobnie z Włochami, Iranem, Holandią, Argentyną Bułgarią - reasumując mecz z Francją to będzie o być albo nie być na IO.Tych kretynów z FIVB którzy wymyślają taki regulamin gdzie Mistrz Świata nie ma zagwarantowanego udziału powinno się wywieźć na taczce.

 • jankaz.kot

  Oceniono 3 razy 1

  FIVB powinna dawno zmienić zasady kwalifikacji gospodarz igrzysk gwarancja występu, obrońca tytułu, mistrzowie kontynentów nie mówiąc o Polsce mistrz świata i to dwukrotnie z rzędu eliminacje, paranoja.

 • antypopisowiec

  0

  Martwi mnie , że ostatnio Kurek nie błyszczał w barwach Onico, a Leon też nie był w najwyższej formie. Miejmy nadzieję , że w sierpniu będą w lepszej dyspozycji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX