Sport.pl

Siatkówka. ZAKSA oszukana na miliony złotych. Zawodnicy i trenerzy stracili pieniądze

Zagraniczni siatkarze oraz trenerzy ZAKS-y Kędzierzyn Koźle zostali oszukani łącznie na 2,5 miliona złotych przez byłego menedżera zespołu Tomasza D. - informuje katowicki "Sport".

Pokrzywdzeni to siatkarze Sam Deroo, Benjamin Toniutti i Kevin Tillie oraz trenerzy Andrea Gardini i Ferdinando De Giorgi, który był również selekcjonerem reprezentacji Polski. Tomasz D. miał zadbać o ich pieniądze i wszystkie kwestie związane z podatkiem bankowym. Łącznie cała piątka została oszukana na 2,5 miliona złotych. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Opolu. Deroo i Toniutti zostali już przesłuchani.

Dwaj siatkarze ZAKS-y przesłuchani

– Od momentu, kiedy ten pan odszedł z klubu nie mamy z nim kontaktu. Może raz był na naszym meczu ligowym, ale prywatnie – powiedział Sebastian Świderski, prezes ZAKSY. Tomasz D. zniknął i nie da się z nim skontaktować. Osoby z klubu twierdzą, że wyjechał z Polski. Wcześniej, jak podaje "Sport", wielokrotnie widywany był w banku, w którym konta miała piątka pokrzywdzonych, wykonując różne operacje. Tomasz D. był menedżerem ZAKS-y w latach 2012-2018.

Więcej o:
Komentarze (22)
Siatkówka. ZAKSA oszukana na miliony złotych. Zawodnicy i trenerzy stracili pieniądze
Zaloguj się
 • marek804

  Oceniono 13 razy 7

  Czyżby chodziło o Tomasza Drzyzgę? No to ładna wizytówka dla taty.

 • dert4

  Oceniono 8 razy 4

  menedżer Zaksy Tomasz Drzyzga - ja myślę że go złapią.
  To tylko kwestia czasu.

 • benykuleczka

  Oceniono 8 razy 4

  Jeden człowiek a zrobił smród i hańbe dla tylu dobrych ludzi... Żal mi biednej rodziny ... Żal mi zawodników i klubu bo oberwie tak czy siak rykoszetem. A cwaniak ma wszystkich gdzieś i pewnie baluje.

 • gg7887

  Oceniono 3 razy 1

  nigdy nie mogę zrozumieć typków którzy próbują oszukać, każdy ma żonę, córkę, syna lub nawet swoje zdrowie, przychodzi do niego trze- czterech poprosić o zwrot i bez problemu oddają, jeszcze żaden nie odmówił

 • gawithh

  Oceniono 6 razy 0

  Najpierw samolot do Hanoi, albo do Sajgonu a potem na lewym paszporcie fruuuu - pół Azji stoi otworem. Szukałbym jakiegoś ładnego domu przy plaży w Tajlandii, albo Kambodży.

 • badziewiak66

  Oceniono 6 razy 0

  Kto powierza takiemu typowi pieniądze ? Domyślam się, że miał jakiś "patent" na zmniejszenie opodatkowania wynagrodzeń za pomocą pośredników w transakcjach i kontraktach. Pewnie było tak że jakaś spółeczka z rajów podatkowych pośredniczyła w zawieraniu kontraktów i pobierała od tego powiedzmy 80% prowizji z kontraktu. Podobne rzeczy robili Messi i Ronaldo w Hiszpanii. Przypomnę że Wiceminister Finansów ( Parafianowicz ) w rządzie PO-PSL ukręcił, przed MŚ w Polsce, łeb w sprawie kont zawodników reprezentacji w rajach podatkowych. Czy były tam pieniądze z ustawianych meczy ? Sport to bagno , i nie dziwi mnie sytuacje jak te opisane w artykule.

 • 162tony

  Oceniono 2 razy -2

  Barany są po to żeby je golić.

 • pardonsik

  Oceniono 11 razy -3

  Szkoda słów co za patologia - do tego poziom komentatorski i stronniczość tatusia każdorazowo pozostawiła wiele do życzenia ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX