Siatkówka. Mistrz świata na czele Polskiej Ligi Siatkówki!

Paweł Zagumny, dyrektor sportowy Onico Warszawa

Paweł Zagumny, dyrektor sportowy Onico Warszawa (FOT. KUBA ATYS)

Paweł Zagumny stanął na czele Polskiej Ligi Siatkówki. Mistrz świata z 2014 roku sprawował już funkcje kierownicze w ONICO Warszawa - do kwietnia 2018 roku był wiceprezesem i dyrektorem sportowym.

Pogłoski o tym, że Paweł Zagumny zostanie prezesem Polskiej Ligi Siatkówki pojawiły się już kilka tygodni temu. Jego kandydatura dla niektórych nie była zaskoczeniem. Jest to jeden z najbardziej utytułowanych polskich zawodników, a na swoim koncie ma medale mistrzostw świata 2014 (złoto), srebro mundialu w 2006 roku, I miejsce w mistrzostwach Europy 2009 i w Lidze Światowej 2012, a także srebro Pucharu Świata 2011. Rada Nadzorcza PLS podjęła decyzję o powołaniu go na stanowisko prezesa podczas zakończonego w niedzielę Pucharu Polski we Wrocławiu.

– Jestem bardzo wdzięczny, szczęśliwy a jednocześnie zdaję sobie sprawę, jak wielkie wyzwanie przede mną. Całe moje sportowe życie kochałem wyzwania, więc część mojego boiskowego charakteru i umiejętności na pewno przydadzą się do realizacji celów w PLS. Także mistrzostwo świata zdobyte u nas w Polsce było dla mnie i naszej drużyny wielkim wyzwaniem, poprzedzonym wieloma wyrzeczeniami. Myślę, że skuteczna praca w PLS będzie podobnym wyzwaniem, zrobię wszystko co w mojej mocy, by osiągać takie same sukcesy, jak na boisku – powiedział Paweł Zagumny po ogłoszeniu nominacji.

Chce wnieść do władz Polskiej Ligi Siatkówki trochę świeżości

Jak w oficjalnym komunikacie podały władze Związku, były rozgrywający reprezentacji Polski nie ukrywa, że jest dużym optymistą co do przyszłości ligowej siatkówki w Polsce. – Liczę, że będę w stanie wnieść do władz ligi odrobinę świeżości, a fantastyczny zespół w firmie bardzo mi pomoże w dalszym rozwoju spółki. Przy dużych chęciach, które w sobie mam, przy ciężkiej pracy mamy szansę jeszcze bardziej podnieść jakość i znaczenie PLS, która przecież już dziś jest świetnie funkcjonującą firmą – dodał Paweł Zagumny

Co ciekawe, mistrz świata z 2014 roku pełnił już funkcje kierownicze w ONICO Warszawa. Kiedy do klubu przyszli nowi sponsorzy Zagumny zaczął pełnić funkcję wiceprezesa klubu i dyrektora sportowego. Zespół miał odnieść sukces (zatrudniono również Stephane’a Antigę jako szkoleniowca), jednak tak się nie stało. W końcówce sezonu ekipę ze stolicy dotknęła plaga kontuzji, a fakt, że w składzie znalazło się tylko trzech przyjmujących (zazwyczaj jest ich co najmniej czterech), mocno zaważył na ostatecznym wyniku drużyny. Paweł Zagumny został zwolniony.

Wicemistrz świata z 2006 roku i mistrz globu z 2014 na stanowisku prezesa PLS zastąpi Artura Popko, który w listopadzie 2018 roku został zatrzymany wraz z sześcioma innymi osobami w związku z działaniem na szkodę Polskiego Związku Piłki Siatkowej przy organizacji mistrzostw świata 2014.

Quiz wiedzy o Polsce. Sprawdź, czy odpowiesz poprawnie na 100 pytań
1/100Kto był królem Polski?
Zobacz także
 • ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel 3:1 Siatkówka. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z Pucharem Polski!
 • Stocznia 3:0 Asseco Resovia Siatkówka. Andrzej Kowal ma nową pracę. Przenosi się do... Rumunii
 • Vital Heynen w programie 'Sam na sam z Wilkowiczem' Vital Heynen w "Wilkowicz Sam na Sam": Jestem nienormalny. I dlatego polską kadrę mogłem przejąć tylko w kryzysie. Inaczej by mnie nie słuchali
Komentarze (2)
Siatkówka. Mistrz świata na czele Polskiej Ligi Siatkówki!
Zaloguj się
 • blekitnyogr11

  Oceniono 1 raz 1

  Po prostu: Paweł Luźna Guma!! da radę wierzę w to - tym bardziej, że kilka drzwi dzięki osiągnięciom i nazwisku zostaną otwarte z automatu!!

 • dert4

  Oceniono 1 raz 1

  Guma wielkim siatkarzem był. Ale czy będzie dobrym wujkiem ?
  Przecież z Onico go wyrzucili.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje