Sport.pl

Vital Heynen w "Wilkowicz Sam na Sam": Jestem nienormalny. I dlatego polską kadrę mogłem przejąć tylko w kryzysie. Inaczej by mnie nie słuchali

- Zostało mi już w trenowaniu tylko jedno wyzwanie: medal olimpijski. I obawiam się, że jeśli się uda, to nie będę wiedział, co dalej ze sobą zrobić. Jestem przeciwny trenerom z zagranicy. To nie jest dobre rozwiązanie. Mówię to jako trener z zagranicy: po mnie pora na Polaka.

Presja w Polsce? Jaka presja? Słyszę to od pierwszego dnia tutaj: presja, Vital, presja będzie wielkim problemem. No czekam.

W Polsce reprezentacja w każdym sporcie jest bardzo ważna. To się czuje. Jesteście o wiele bardziej dumni z kraju niż Belgowie czy Niemcy.

- Spodziewam się trudnego roku 2019, jeśli chodzi o wyniki. Ale dobrego roku, jeśli chodzi o pracę. Dołącza Wilfredo Leon, był już z nami przez kilka dni i nie tylko ja ale i cały zespół był zaskoczony tym, jak polski on jest. Nawet jeśli się nie zakwalifikujemy do igrzysk przy pierwszej okazji, to zrobimy to w drugiej, a potem pojedziemy zdobyć medal w Tokio – mówi w „Wilkowicz Sam na Sam” Vital Heynen, belgijski trener który doprowadził polskich siatkarzy do mistrzostwa świata 2018. W wywiadzie opowiada o swoim życiu prywatnym, o tym dlaczego nie planował zostać trenerem i dlaczego jego najmłodsza córka siatkarka broni się jak może przed trenowaniem z nim. – Ja jestem trochę nienormalny. Dlatego rok 2018 był dla mnie idealny na przejęcie polskiej kadry. Bo reprezentacja była w kryzysie. A ja jestem odmieńcem i żeby mnie słuchali, potrzebuję kryzysu

Więcej o:
Komentarze (82)
Vital Heynen w ?Wilkowicz Sam na Sam?: Jestem nienormalny. I dlatego polską kadrę mogłem przejąć tylko w kryzysie. Inaczej by mnie nie słuchali
Zaloguj się
 • ziggystardust

  Oceniono 25 razy 13

  Szkoda tylko, że ta duma nie objawia się przez "nie będę palił opon i śmieci w piecu", albo "sprzątnę kupę po psie i nie będę rzucał petów na ulicy", a bardziej przez "gonić ciapatych" i "ziemia dla ziemniaków".

 • mg_0

  Oceniono 20 razy 10

  Bo wy nie macie kompleksów, to też nie uzupełniacie deficytów tzw. dumą narodową...

 • janek223344

  Oceniono 6 razy 6

  Ludzie ale się nakręcacie , jedni na Tuska inni na Kaczyńskiego a to tylko piłka siatkowa...wstyd

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 6 razy 4

  Niestety, ale dał Pan wywiad dla mediów, które są jak toksyczny rodzic, który ma taki stosunek do dumy, że gdy dzieciak przychodzi do domu i jest dumny, że dostał piątkę z matematyki to mu mówią, że ma przeprosić za to, że ostatnio miał tróję z polskiego i nie ma się cieszyć tylko przeprosić i obiecać poprawę.

 • nadachu12

  Oceniono 10 razy 4

  Nie wiem z czego niby Niemcy mieliby być dumni? Dali się omamić małemu, krzykliwemu politykowi, który po dojściu do władzy najpierw doprowadził ich do wewnętrznych antagonizmów, a potem tych, co byli po jego stronie, przekonał, że są rasą panów i namówił, aby wyeliminować tych co są gorszego sortu. Polacy w życiu by się nie dali w ten sposób omamić!

  A nie, czekaj...

 • j.m.m.cart

  Oceniono 6 razy 4

  Duma ze swoich korzeni, kraju, historii, siebie jest niezbędnym elementem potrzebnym do budowania zdrowego Państwa i Narodu. Nie skrajna pycha czy wściekły nacjonalizm palący "innych" w piecach czy mordująca widłami tylko zdrowa świadoma duma. Nam tej dumy przez jakieś 25 lat bardzo brakowało i nie powinniśmy się jej wstydzić tylko pielęgnować w sposób piękny.Z powodu jej braku za granicę wyjechały miliony Polaków a całe pokolenie wychowało się w zupełnie nieuzasadnionym poczuciu niższości. To szacunek dla Państwa, Konstytucji, historii, podatków, współobywateli, gotowość do pomocy innym, to wszystko to co czyni życie dumnym, nie tylko z osobistych sukcesów ale także z bycia Polakiem.

 • shamickgaworski

  Oceniono 10 razy 4

  O Belgach nie wiem ... Niemcy nie maja 'dumy' bo ze wzgledu historycznych duma jest zbyt bliska NAZI Hilterowi itd itp ... dlatego Niemcy nei sa 'dumni' ... Widzieli do czego duma i nacjonalizm prowadzi .. nie tylko na swoim kraju ale jakie spustoszenie zrobila duma na calym swiecie, szczegolnie w Europie ... Jak ogladali co Nazi robili w obozach koncentracyjnych itd itp i jak zrujnowany byl ich kraj po wojnie ... 'przeszla im duma' ...
  Teraz wola byc dumni z demokracji otwartosci spokoju ... a nacjonalizm wciaz bardzo im smierdzi ... (wyjatki oczywisice sie zdarzaja) ...

 • jiddu

  Oceniono 4 razy 2

  Jeśli chodzi o pochodzenie trenera to powinien to być po prostu trener z papierami na trenera reprezentacji. Narodowość nie ma tutaj nic do rzeczy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX