Siatkówka. Koniec zamieszania wokół Olivy? Jastrzębski Węgiel prawdopodobnie zwiąże się z Ferensem

DOMINIK GAJDA

Wszystko wskazuje na to, że to już koniec długiej sagi odnoszącej się do gry Salvadora Hidalgo Olivy w Jastrzębskim Węglu. Na Instagramie siatkarz pożegnał się z kibicami śląskiej drużyny. Za niego do zespołu prawdopodobnie dołączy Wojciech Ferens.

- Nadszedł czas, by podziękować wszystkim tym, którzy w ciągu ostatniego roku widzieli, jak dorastam jako siatkarz, wszystkim fanom z Polski i całego świata za to, że dali mi tyle miłości i niezapomnianych chwil. Dziękuję, Jastrzębski Węglu, będę tęsknił za wami, chłopaki. Dziękuję też sponsorom. Część mnie na zawsze pozostanie w Polsce - napisał kubański przyjmujący, Salvador Hidalgo Oliva.

Zawodnik ten grał w Jastrzębskim Węglu od 2016 roku. W pierwszym sezonie bardzo mocno wpisał się w "top" Plusligi - jego styl gry zaskakiwał i gracz szybko stał się jedną z rewelacji sezonu. W kolejnych rozgrywkach było już gorzej, by w sezonie 2018/2019 frustracja Olivy spowodowana brakiem szans na grę urosła na tyle, by chciał rozwiązać kontrakt.

Początkowo mówiono o tym, że przyjmujący nie dogadywał się z ówczesnym trenerem jastrzębian, Ferdinando De Giorgim. Włoch jednak opuścił klub, związując się z Cucine Lube Civitanova. Sytuacja Olivy się nie zmieniła. Przestał trenować z zespołem, a w niedzielę oficjalnie pożegnał się z fanami.

"Kontrakt z Olivą nie został rozwiązany"

Nie trzeba było długo czekać, by w tej sprawie wypowiedział się klub. - Podajemy, że kontrakt Salvadora Hidalgo Olivy z klubem nie został do chwili obecnej rozwiązany, a zawodnika formalnie przed klubem reprezentuje polski menedżer. W dniu jutrzejszym klub uzgodni termin spotkania z zawodnikiem celem podjęcia ostatecznych decyzji w sprawie kontraktu - podały władze Jastrzębskiego Węgla.

Wojciech Ferens wróci do Polski? Prawdopodobnie tak

Kto miałby trafić do klubu z Górnego Śląska za Olivę? Wszystko wskazuje na to, że Wojciech Ferens. Przyjmujący występuje obecnie we francuskim AS Cannes. Jak udało nam się dowiedzieć od wiarygodnego źródła, szanse na transfer są duże. Trwają rozmowy, choć dokumenty nie zostały jeszcze podpisane.

Wojciech Ferens to znana postać w polskiej siatkówce. 27-letni zawodnik ma na swoim koncie brązowy medal mistrzostw Polski i Puchar Polski zdobyty w poprzednim sezonie z Treflem Gdańsk. Wcześniej grał m.in. w BBTS-ie Bielsko-Biała, AZS-ie Olsztyn czy Łuczniczce Bydgoszcz.

Jastrzębski Węgiel jest na 3. miejscu PlusLigi. Ma 31 punktów i 11 na 14 wygranych meczów.

Matematyka inaczej. Ten quiz nie jest prosty jak 2 + 2
1/20Według przysłowia, ile wynosi krytyczna liczba kucharek, po osiągnięciu której nie napełnimy swoich brzuchów?
Zobacz także
  • Mistrzostwa świata w siatkówce 2018. Polacy po dekoracji Siatkówka. Podwójny mistrz świata zostaje w ZAKSIE
  • Siatkówka. Przyszłość Stephane'a Antigi jest już jasna! "Umowa nie zostanie przedłużona"
  • Wrzesień 2018 r. Jakub Kochanowski podczas dekoracji po wygranym meczu z Brazylią o mistrzostwo świata Reprezentacja Polski w siatkówce poznała rywali na mistrzostwach Europy!
Komentarze (1)
Siatkówka. Koniec zamieszania wokół Olivy? Jastrzębski Węgiel prawdopodobnie zwiąże się z Ferensem
Zaloguj się
  • 3toma

    Oceniono 1 raz 1

    Szkoda, będzie mi brakowało Oliwy. To taki kolorowy, zawsze uśmiechnięty "ptak"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje