Oficjalnie: Polska zorganizuje siatkarskie mistrzostwa świata 2022 razem z Holandią

FOT. KUBA ATYS

Polska i Holandia zorganizują mistrzostwa świata w siatkówce kobiet w 2022 roku! To oficjalna decyzja FIVB, światowej federacji.

W listopadzie gospodarzem męskiego mundialu została Rosja. Ogłoszenie gospodarza kobiecych MŚ nastąpiło dopiero w sobotę podczas jednej z siatkarskich gal. - Aż nie wiem co powiedzieć, tyle radości. Mogę powiedzieć jedno: od jutra zabieramy się do pracy - powiedział prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk. Polska zorganizuje ten turniej wspólnie z Holandią. Ostatni mundial został rozegrany w Japonii (zorganizowano tam ostatnie cztery z sześciu mundiali!). Mistrzyniami świata zostały Serbki, wyprzedziły Włoszki i Chinki. Polki po raz ostatni grały na siatkarskim mundialu w 2010 roku, gdy zajęły 9. miejsce. W swojej historii mają jeden srebrny oraz dwa brązowe medale.

Kolejny siatkarski mundial w Polsce?

Co ciekawe, w 2026 roku w Polsce mogą się odbyć również męskie mistrzostwa świata. Były prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Przedpełski przyznał, że działaczom marzy się powtórka z organizowanego w Polsce mundialu 2014. Polska wygrywała dwa ostatnie mundiale.

100 pytań z historii Polski - quiz dla długodystansowców
1/100Józef Piłsudski w 1918 r. objął stanowisko:
Zobacz także
 • Siatkówka. Sensacja w PlusLidze! Passa ZAKSY przerwana, pogromcą Resovia!
 • Mariusz Wlazły, PGE Skra Bełchatów Siatkówka. PGE Skra Bełchatów nadal bez Mariusza Wlazłego. To nie koniec kłopotów zespołu
 • Liga Mistrzów. Aleksander Śliwka show! Kędzierzynianie coraz bliżej awansu
Komentarze (7)
Oficjalnie: Polska zorganizuje siatkarskie mistrzostwa świata 2022 razem z Holandią
Zaloguj się
 • mer-llink

  Oceniono 7 razy -5

  Siatkówka to sport niszowy. COs tak jak żużel, klipa i zechcyk.. Pare krajów w to grywa. W reszcie jest to raczej niepopularna rozrywka weekendowo-plażowa. ALe widać pan Czarniecki "poteznie" buduje swoje siatkarskie imperium.
  A FIVB (czyli pary latynosów i Bałkanczyków ze sprytmem ormianskim) az sie cieszy: znów to głupie Polactwo sie naprasza, że "damy pieniądze na mistrzostwa, tylko nam je dajcie", to im damy.
  My nie będziemy musieli nic wydawać, gamonbie znad Wisły wszystko zapłaca. Holandia przyjmie 2-4 mecze w pokatnych salach. ALe nad Wisłą będzie delirium radości> my potengom som i basta!!
  A pan Rychu Czarniecki będzie uchodził dalej za Najcenniejezego Obatela w polskim sporcie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje