Sport.pl

Bartosz Kurek w "Wilkowicz Sam na Sam": Rezygnacja z gry w kadrze? Myśli się kłębiły. Aż zadzwonił Heynen

Bartosz Kurek w "Wilkowicz Sam na Sam" - Obaj ze Stephane'em Antigą popełniliśmy błędy w naszej relacji. On miał pewne prawo nie wziąć mnie na mistrzostwa świata w 2014 - mówi złoty medalista mistrzostw świata i nowy siatkarz Onico Warszawa.

- Kiedyś spalałem się w poszukiwaniu meczu idealnego. Nie potrafiłem zrozumieć, dlaczego nie umiem takiego zagrać. A gdy się udał genialny mecz, to mówiłem sobie: już nigdy nie wolno mi zagrać słabiej. Dopiero potem odkryłem, że czasami są i dołki – mówi w „Wilkowicz Sam na Sam” siatkarski mistrz świata Bartosz Kurek. Najlepszy zawodnik MŚ 2018 opowiada o swoich sukcesach, błędach i zwątpieniach, o odrodzeniu złotej drużyny, o magii Vitala Heynena, o relacjach ze Stephane’em Antigą, który nie powołał go na mistrzostwa świata w Polsce w 2014, a teraz będzie jego trenerem w Onico Warszawa. Wspomina dorastanie w siatkarskiej hali – tata, Adam Kurek, był reprezentantem Polski, mama Iwona również grała w siatkówkę – i o tym jak Vital Heynen poradzi sobie z tym, co przerosło jego poprzedników w polskiej kadrze: uniknięciem kryzysu w sezonach nadchodzących po wielkim sukcesie.

Więcej o:
Komentarze (20)
Bartosz Kurek w "Wilkowicz Sam na Sam": Rezygnacja z gry w kadrze? Myśli się kłębiły. Aż zadzwonił Heynen. Wyciągnął do mnie rękę i już się nie oglądałem za siebie
Zaloguj się
 • onuce-precz

  Oceniono 4 razy 4

  bylem pierwszym który mówił ze nie powinien już grac dla kadry bo nic z tego nie będzie. teraz muszę odszczekać. fakt ze dopiero strefa finałowa była kapitalna.

 • pull_up

  Oceniono 6 razy 4

  Kurek już wcześniej po do finału Ligi Światowej w 2012 pokazał że jest wielkim siatkarzem ale w tym samym roku w Londynie udowodnił też że jest kiepskim liderem ze względu na niestabilnosć i jeszcze za czasów Antigi nie mógł tego zrozumieć. To Antidze zawdzęcza otrzeźwienie i późniejsze relacje z Heynenem a pośrednio MVP mistrzostw. Jak się go odpowiednio ustawi to bywa najlepszy na świecie jak widać.

 • tay2

  Oceniono 4 razy 4

  Brawo Panie Bartku! dojrzał Pan i sukcesy przyszły, Długiej kariery zyćzę.

 • boliver

  Oceniono 3 razy 3

  Bartek jestes mistrzem,, na zawsze,,

  Chapeau bas champion,,

  Pokazales ze szczyt jest osiagalny,, bravo

 • dert4

  0

  ja też muszę odszczekać, co o nim pisałem.
  Ale prawdę mówiąc, na mistrzostwach to on na reszcie dobrze serwował. Jak nie Kurek.
  Widać rękę Heynena, to był Kurek jak za najlepszych lat. Nowakowski to samo.

 • pardonsik

  Oceniono 6 razy 0

  Bartek , za szybko MONTE uderzyło do głowy - później Japonia i cudy na kiju - teraz znowu kasa kasa kasa - o drobna spokojniejszej głowy ...

 • kuku666

  Oceniono 1 raz -1

  No to teraz czekamy na kilka artykułów o kolorze i rozmiarze ostatniego gów.na Lewusa.

 • pasazerski

  Oceniono 3 razy -1

  Siatkarze podobnie jak piłkarze to ćwierćinteligenci o wysokim wzroście od małego zaganiani do odbijania piłki przez różnej maści trenerów bez których nie umieliby się wysikać. Wystarczy przypomnieć sobie czasy szkolne i uczniów którzy grali w tzw. SKSach - ciemniaki, krętacze i zwykłe chamy - zarówno w męskich jak i żeńskich sekcjach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX