Sport.pl

Bartosz Kurek: Nie ma konfliktu ze Stephanem Antigą, wszystko zostało wyjaśnione

- Nie ma konfliktu ze Stephanem Antigą, wszystko zostało wyjaśnione - mówi Bartosz Kurek, nowy siatkarz ONICO Warszawa.

Bartosz Kurek został zawodnikiem ONICO Warszawa. W czwartek późnym wieczorem klub ogłosił hitowy transfer MVP mistrzostw świata. W niedzielę siatkarz odbędzie pierwszy trening ze stołeczną ekipą. Spotka się ze Stephanem Antigą, czyli byłym selekcjonerem reprezentacji Polski, który cztery lata temu nie zabrał Kurka na turniej MŚ rozgrywany w naszym kraju. W mediach pojawiały się wówczas informacje o rzekomym konflikcie obu panów, ale później Kurek wielokrotnie podkreślał, że decyzja Antigi zmotywowała go do ciężkiej pracy.

- Wiem, jakie pojawiają się w tym temacie komentarze, ale każdego, kto węszy jakiś skandal w naszej współpracy, odsyłam do moich poprzednich wypowiedzi - przypomina Kurek. - Od dawna podkreślam, że wszystkie nieporozumienia zostały wyjaśnione i zrobiliśmy to z trenerem tak szybko, jak było to możliwe. Stephane Antiga osiągnął z naszą reprezentacją super wynik, wielki sukces, a ja byłem w jego zespole już rok później i graliśmy dla Polski wspólnie przez kolejne dwa sezony. Już wtedy wszystko między nami było ok. Mam nadzieję, że teraz nasza współpraca będzie równie dobra i równie owocna - dodaje siatkarz w wywiadzie dla oficjalnej strony klubowej. 

Kurek nie ukrywa, że po tym jak pod koniec listopada zerwał umowę ze Stocznią Szczecin, miał propozycje m.in. z Rosji, Włoch, Turcji, Japonii oraz Chin. - Bardzo mi zależało na podtrzymaniu poziomu sportowego, nie chciałem "pakować się" w ryzykowne sytuacje i miejsca mi nieznane - to miało decydujące znaczenie przy wyborze oferty ONICO. Poza tym znam zawodników, znam trenera, a prezes, który przy negocjacjach przede wszystkim dbał o dobro klubu, prywatnie jest moim byłym kolegą z boiska. To wszystko sprawiło, że propozycja ONICO była dla mnie najbardziej komfortowa i cieszę się, że już niedługo dołączę do drużyny - powiedział reprezentant Polski.

W środę Kurek zadebiutuje na warszawskim Torwarze w barwach nowej ekipy przeciwko Indykpolowi AZS Olsztyn. Początek meczu o 20.30. - Trzeba zacząć od zagwarantowania sobie miejsca w play-offach, a potem możemy celować wyżej. Przed sezonem, jak i teraz, zespół jest na tyle silny, że może sprawiać problemy każdemu - nawet ZAKSIE w Kędzierzynie, najlepszej w tym momencie drużynie w kraju - przekonuje Kurek.

Więcej o:
"/> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29]
 
Komentarze (14)
Bartosz Kurek: Nie ma konfliktu ze Stephanem Antigą, wszystko zostało wyjaśnione
Zaloguj się
 • roso102

  Oceniono 4 razy 4

  Fajne chłopaki, dojrzał jeden i drugi - na pewno się dogadają.

 • pd2016

  Oceniono 2 razy 2

  Wtedy u Kurka wystąpił wyraźny regres - głowa była gdzie indziej, umiejętności gdzie indziej. Na szczęście zjawiła się kobieta...

 • boliver

  Oceniono 2 razy 2

  Chapeau bas champions,, obydwaj,,

  Klasa,, pokazowka dla innych,,

 • dert4

  Oceniono 2 razy 2

  widać Onico idzie na majstra !
  Wczoraj ładnie pokonali Trefl w Gdańsku,
  pomimo że Kurek nie grał, tylko rozdawał autografy.

 • smiki48

  0

  ciekawe na jakich warunkach podpisał kontrakt. Czy nadal będzie dostawal 300 tysięcy miesięcznie?

 • fakej

  Oceniono 9 razy -9

  Siata na głównej? Spadówa do Wysokich Obcasów. Tu jest miejsce dla footballu!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX