PlusLiga. Asseco Resovia Rzeszów zdecydowała. Andrzej Kowal zwolniony. Zastąpi go Gheorghe Cretu

Andrzej Kowal. Asseco Resovia Rzeszów vs GKS Katowice 0-3

Andrzej Kowal. Asseco Resovia Rzeszów vs GKS Katowice 0-3 (PATRYK OGORZAŁEK)

Asseco Resovia Rzeszów poniosła czwartą porażkę z rzędu w PlusLidze. Z tego względu Andrzej Kowal został zwolniony. Zastąpi go Gheorghe Cretu.

Najgorszy wynik od 12 lat w PlusLidze w sezonie 2017/2018 (6. miejsce w siatkarskiej ekstraklasie) i 4 porażki na starcie kolejnych rozgrywek – to zdecydowanie najgorszy bilans Asseco Resovii Rzeszów w ostatnim czasie.

W niedzielę zespół Andrzeja Kowala przegrał w 4. kolejce ze Stocznią Szczecin 0:3 (19:25, 23:25, 19:25) i znajduje się na 13. miejscu w ligowej tabeli, będąc lepszym tylko do MKS-u Będzin, nad którym ma punkt przewagi. Drużyna przegrała już w tym sezonie z Aluron Virtu Wartą Zawiercie, ONICO Warszawą, GKS-em Katowice i wspomnianym teamem Michała Mieszko Gogola.

Klub z Rzeszowa wydał oficjalne oświadczenie na swojej stronie internetowej. - Klub Asseco Resovia Rzeszów z uwagi na słabe wyniki drużyny postanowił dokonać zmiany na stanowisku I trenera zespołu, które obejmie Pan Gheorghe Cretu. Wierzymy, że ta zmiana da pozytywny impuls drużynie oraz satysfakcję ze zwycięstw naszym sponsorom i sympatykom klubu. Trener Cretu bedzie także odpowiedzialny za dobór swoich współpracowników. W późniejszym terminie podamy datę konferencji prasowej z udziałem nowego trenera - napisano.

Jednocześnie Resovia podziękowała Kowalowi za jego pracę. - Dziękujemy Trenerze za lata pracy w naszym klubie, wszystkie sukcesy i życzymy powodzenia w dalszej karierze!

Kowal odniósł takie sukcesy jak srebro Ligi Mistrzów, mistrzostwo Polski czy finał Pucharu CEV. Cieszył się bardzo dużym poparciem ze strony władz drużyny nawet, kiedy sam rezygnował z jej prowadzenia, to tak fatalny start w sezon miał zadecydować o jego pożegnaniu się z zespołem.

To nie jest oczywisty quiz. Znasz wszystkie przysłowia o... jedzeniu?
1/16Jeśli dobrze znasz się na przysłowiach, ten quiz będzie dla ciebie bułką z...
Zobacz także
 • Siatkówka. Krzysztof Ignaczak: Żeby zostać Resoviakiem trzeba mieć twardy charakter i jaja. Nie czuje się już przed nami respektu
 • Siatkówka. Koniec zamieszania wokół Olivy? Jastrzębski Węgiel prawdopodobnie zwiąże się z Ferensem
 • Mistrzostwa świata w siatkówce 2018. Polacy po dekoracji Siatkówka. Podwójny mistrz świata zostaje w ZAKSIE
Komentarze (12)
PlusLiga. Asseco Resovia Rzeszów zdecydowała. Andrzej Kowal zwolniony. Zastąpi go Gheorghe Cretu
Zaloguj się
 • pull_up

  Oceniono 2 razy 2

  Coś jest z tą Resovią bo grają niby dobrze, mają dobrych siatkarzy ale brakuje konsekwencji i wykończenia. To faktycznie jakas kwestia psychologiczna.

 • ortpol

  Oceniono 4 razy 2

  Bo Kowal miał sukcesy jak przy sobie Zahorskiego, Gogola i Igłę. Teraz żadnego z nich nie ma koło siebie i przekłada się to na wyniki. Ten facet nadaje się najwyżej na wuefistę w szkole średniej. Dziwne, że Góral go tyle trzymał... Tak czy inaczej ten sezon stracony i rozkład siatkówki w Rzeszowie trwa. Górski też powinien wylecieć za cwaniakowanie i myślenie, że kibice są mu niepotrzebni...

 • fajny ptak

  Oceniono 4 razy 2

  Znamienna sytuacja zaistniała po wczorajszym meczu Resovii. Bartosz Górski podszedł do zawodników sztabu szkoleniowego swojego klubu i podziękował za grę. Uścisnął dłonie zawodnikom, poklepał niektórych po plecach, podał rękę ludziom ze sztabu i minął Kowala, jakby go nie zauważając.
  Górski nie pozbywając się Kowala, popełnił błąd nie w tym sezonie, ale już trzy-cztery lata temu. Wówczas trener już nie miał pomysłu na drużynę. To co zrobił Górski w ubiegłym roku, to przykład jak nie tworzy się kadry szkoleniowej. Zatrudnia trenera z zewnątrz i zleca budowę zespołu a nadzór nad nim Kowalowi.
  Sponsor ma ogromną cierpliwość do działań prezesa klubu.

 • ajk_gierki

  Oceniono 2 razy 2

  To klub który ma w składzie same wielkie nazwiska, niestety nie ma drużyny

 • jarek.jam

  Oceniono 2 razy 2

  Jest nadzieja na to , ze Mika pojedzie na Olimpiade !

 • zgryzlak

  Oceniono 2 razy 2

  Nareszcie. Mam nadzieje, że Kowal nie bedzie miał także wpływu na zakupy i skład, tak jak za Serniottiego. Jest szansa, że Resowia da rade i odbudować...

 • rek3493

  Oceniono 1 raz 1

  Zmienić należy cały zarząd a nie tylko trenera!.

 • dert4

  Oceniono 1 raz 1

  nareszcie ! Kowal trafił tam, gdzie jego miejsce.

 • maks200

  0

  Resovia i Szczecin to dwa najmocniejsze zespoły szkoda Kowala bo lada moment odpali Rzeszów zobaczymy co za ziółko nowy trener

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje