Sport.pl

PlusLiga. Stocznia Szczecin podpisała dwa nowe kontrakty, ale światła w hali brak

Komplet pięciu tysięcy kibiców na trybunach, a na boisku m.in. mistrzowie świata Bartosz Kurek i Piotr Nowakowski. Mecz Stoczni Szczecin i Trefla Gdańsk miał być wielkim świętem, a zakończył się wielką organizacyjną wpadką.

Solidnie wzmocniona finansowo Stocznia Szczecin miała udanie wejść w rozgrywki PlusLigi 2018/2018. Zespół prowadzony przez Michała Mieszko Gogola wygrał przedsezonowe zmagania Memoriału Arkadiusza Gołasia, jednak startu w siatkarską ekstraklasę nie zaliczy do udanych. Mecz 1. kolejki, który drużyna miała zagrać z Treflem Gdańsk w szczecińskiej Netto Arenie, nie doszedł do skutku. Wszystko przez... papierosa zapalonego przez jednego z kibiców, alarm przeciwpożarowy i problemy z elektryką w obiekcie. Przez kilka godzin starano się włączyć światło w hali, jednak ostatecznie okazało się to niemożliwe.

Decyzja odnośnie do walkowera lub ewentualnego powtórzenia meczu najprawdopodobniej zapadnie w poniedziałek.

Nowe kontrakty

Mimo falstartu w rozgrywkach PlusLigi 2018/2019 Stocznia Szczecin wciąż się wzmacnia. Zespół prowadzony przez Michała Mieszko Gogola zakontraktował dwóch zawodników – Aleksandra Maziarza i Asparucha Asparuchova.

Wymienieni zawodnicy wcześniej trenowali w stolicy Pomorza Zachodniego na zasadzie wzajemnej pomocy i współpracy. Obie strony zdecydowały się jednak na wykonanie kolejnego kroku, umowy zostały podpisane i dlatego gracze będą w nadchodzących rozgrywkach reprezentować barwy szczecińskiego klubu.

Bułgarski przyjmujący oraz polski środkowy przebywali w Szczecinie już od kilku tygodni. W trakcie tego okresu trenowali z drużyną oraz występowali w przedsezonowych grach kontrolnych.

Więcej o:
Komentarze (7)
PlusLiga. Stocznia Szczecin podpisała dwa nowe kontrakty, ale światła w hali brak
Zaloguj się
 • adamtko

  Oceniono 5 razy 5

  Ja wiem, hala na 5 tysi luda i dyscyplina wymagająca dobrego oświetlenia, do tego ogólnopolska transmisja to nie wymiana żarówki w kiblu, ale litości... 21 wiek....

 • kuku666

  Oceniono 3 razy 3

  Kompromitacja organizatorów.

 • boliver

  Oceniono 2 razy 2

  Klapa na calego,,

 • balajanek

  Oceniono 1 raz 1

  Niestety nowoczesne systemy ppoż. tak mają, że się zawieszają. Wtedy jedyną radą jest ich wyłączenie w części lub całości obiektu ale tego nikt nie zaryzykuje. Swoją drogą pamiętam czasy gdy przedłużające się mecze żużlowe były rozgrywane w świetle reflektorów samochodowych.

 • nieotake

  Oceniono 1 raz 1

  Co ja paczę i nic nie widzę?
  Palant sztachnął się w sraczu szlugiem i wielkie sportowe święto w Szczecinie szlag trafił, bo nikt nie potrafił włączyć wywalonych korków?
  Ja rozumiem, że bezpieczeństwo przede wszystkim, że lepiej dmuchać na zimne i takie tam, ale...
  Szczecin, jak ty mnie zaimponowałeś w tej chwyli!

 • 2fat

  Oceniono 2 razy 0

  Przez papierosa wyłączył się prąd i zgasło światło? WTF? Jakiś błąd systemowy w instalacji. Lepiej że teraz niż w prawdziwym zagrożeniu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX