Sport.pl

Siatkówka. Nikołaj Penczew zawodnikiem Stoczni Szczecin

Nikołaj Penczew podpisał kontrakt ze Stocznią Szczecin. Przyjmujący związał się z klubem rocznym kontraktem.

Stocznia Szczecin w sezonie 2018/2019 będzie mierzyć wysoko. Klub zdecydował się podpisać umowy m.in. z rozgrywającym Łukaszem Żygadło, znaną gwiazdą bułgarskiej siatkówki, Matejem Kazijskim, czy też reprezentantem Polski, Bartoszem Kurkiem. Kolejną znaną postacią, która dołączy do zespołu w przyszłym sezonie, jest Nikołaj Penczew.

26-letni przyjmujący w Polsce pojawił się w roku 2012, kiedy podpisał umowę z Effectorem Kielce. Udany sezon w zespole z województwa świętokrzyskiego sprawił, że zainteresowały się nim władze klubu z Rzeszowa. W zespole z Podpromia występował przez 3 lata. Zdobył z nim m.in.  mistrzostwo Polski (2015) oraz srebrny medal Ligi Mistrzów (2015).

Jego udana przygoda z Asseco Resovią Rzeszów zakończyła się w roku 2016, kiedy Bułgar zdecydował się na podpisanie kontraktu w Bełchatowie. W tamtejszej PGE Skrze spędził dwa sezony, ostatni z niech wieńcząc zdobyciem drugiego mistrzostwa Polski.

Poza wcześniej wspomnianymi siatkarzami do klubu ze Szczecina po sezonie 2017/2018 dołączyli również Lukas Tichacek, Nicholas Hoag czy Simon Van De Voorde. Z zespołem rozstali się natomiast Mateusz Malinowski (Warta Zawiercie), Bartosz Gawryszewski (również przeszedł do drużny z Zawiercia), Michał Ruciak (Czarny Radom), Tomasz Kowalski (MKS Będzin), Jeffrey Menzel (Al Hilal), Justin Duff, Eemi Tervaportti (Olimpiakos Pireus), Dawid Murek (AZS Częstochowa) oraz Adrian Kacperkiewicz (AGH Kraków).