Sport.pl

Liga Narodów. Polska pokonała Niemcy. Wielkie zwycięstwo

Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet pokonała Niemcy 3:1 (25:21, 21:25, 25:20, 25:9) w meczu Ligi Narodów. W ostatnim secie Polki wygrały aż do dziewięciu! W pewnym momencie prowadziły już 18:1.

W pierwszym secie bardzo wyrównana walka trwała do stanu 19:19. Potem znakomicie zadziałał blok, dzięki czemu Polki objęły trzypunktowe prowadzenie i wygrały pierwszą partię do 21.

W drugim secie Polki straciły dystans do rywalek, przez co przegrywały już 16:20 i nie potrafiły zniwelować straty w końcówce seta (przegrały do 21).

Trzeci set wyglądał jednak zupełnie inaczej, Polki schodziły na drugą przerwę techniczną po asie Kąkolewskiej z prowadzeniem 16:12, którego nie oddały do końca seta (wygrana do 20).

Niesamowicie rozpoczął się czwarty set. Polki blokowały rywalki i posyłały asy serwisowe, dzięki czemu prowadziły już 11:0! Na drugą przerwę techniczną schodziły z prowadzeniem 16:1, a najwyższe prowadzenie wynosiło 18:1!

Niemki zaczęły punktować dopiero w końcówce, ostatecznie zdołały wygrać w ostatnim secie zaledwie dziewięć piłek!

Po tym zwycięstwie Polki zajmują 9. miejsce w Lidze Narodów (pięć zwycięstw, sześć porażek) z 14 pkt. Niemki są 12. (11 pkt). Prowadzi USA (31 pkt), przed Serbią (27 pkt), Brazylią (26 pkt), Turcją (25 pkt) oraz Holandią (24 pkt).

Komentarze (13)
Liga Narodów. Polska pokonała Niemcy. Wielkie zwycięstwo
Zaloguj się
 • marekmagada35

  Oceniono 7 razy 7

  Brawo, brawo dziewczyny. Rewanż za chłopaków.

 • boromir195419

  Oceniono 2 razy 2

  To super że zaczynamy się znowu liczyć w sportach zespołowych , siatkówka wychodzi na prostą , czekamy na piłkę ręczną , koszykówkę i pozostałe konkurencje.

 • dar61

  0

  GDYBYŚCIE, REDAKCJO, PODAWALI TERMINARZ GIER I POLEK, TO BY WAM KORONA Z GŁOWY NIE SPADŁA...

 • fajny ptak

  0

  Męska siatkówka w przeciwieństwie do kobiecej od wielu lat jest w czołówce światowej.
  Nawrocki przejął kadrę po sukcesach europejskich, w dołku ogromnym, z odmową gry przez kilka dziewczyn zaliczających się do klasy międzynarodowej.
  Powołał do kadry siatkarki, które chciały grać, a które nie były nieraz szóstkowymi w swych zespołach. Powołał też juniorki i sięgnął nawet do pierwszej ligi. Na "kadrze" wiele z nich uczyło się nawet podstawowych technik. Miały jedynie warunki fizyczne i zapał do ogromnej pracy. Miały też perspektywę osiągnięcia dobrych wyników.
  Zespół powoli robi postępy. Przegramy jeszcze wiele meczów, ale będzie coraz lepiej.
  Czy ten młody skład stać na czołówkę światową? Myślę że nie, ale wymiana pokoleniowa nastapiła i dołączą kolejne młode siatkarki.
  Dobrze się stało, że trenerowi Nawrockiemu pozwolono na powolną odbudowę zespołu, a nie podziękowano po kilku meczach.

 • spectator_zm

  0

  Muszę przyznać, ze byłem zdumiony, ogladając ostatni, czwarty set tego meczu. Czegoś takiego jeszcze w siatkówce nie widziałem. Rozpocząć od 11:0 i później prowadzić 18:1, to raczej nie do powtórzenia. No ale wyglądało to tak - jedna drużyna grała (Polska), a druga (Niemcy) stała i nie robiła nic poza koszmarnymi błędami i nieporozumieniami. Naszym za to wychodziło wszystko i na dodatek dopisywało szczęście. Żyć nie umierać...

 • frankyy

  0

  i co zagrają w finale Ligi Narodów?

 • boliver

  Oceniono 7 razy -7

  Chapeau bas championnes,,

  Jacek to fachowiec w porownaniu do tego blazna co obiecywal piwo,,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX