Siatkówka. Miłe złego początki. We włoskim pojedynku górą Andrea Anastasi

Choć w pierwszym secie jastrzębianie wygrali 25:14, to w kolejnych trzech górą byli zawodnicy Andrei Anastasiego. Pierwszy mecz play-off 6 z zespołem Ferdinando De Giorgiego Trefl wygrał 3:1 (14:25, 25:21, 25:23, 25:14). O awansie zadecyduje sobotnie spotkanie obu drużyn.

Trwa walka o półfinał PlusLigi. W środę w meczu pierwszej pary play-off 6 Indykpol AZS Olsztyn – Asseco Resovia Rzeszów 3:2 wygrał zespół z Podkarpacia. W Jastrzębiu-Zdroju mierzyli się ze sobą podopieczni Andrei Anastasiego z Trefla Gdańsk i gospodarze prowadzeni przez Ferdinando De Giorgiego.

Świetnym wynikiem 25:14 pierwszą odsłonę zakończyli siatkarze z Górnego Śląska. Wszystko za sprawą stabilnie i skutecznie grających skrzydłowych i efektywności ataku oscylującej w granicach 65 procent (33 po stronie gdańszczan).

W kolejnych partiach nie było już tak jednostronnie. Lepiej grali Damian Schulz (80 procent w ofensywie) i Mateusz Mika (poprawa z 20 procent skuteczności do 60). Jastrzębianom brakowało Jasona De Rocco w ataku. Kanadyjczyk w trzecim secie uzyskał zaledwie 9 procent efektywności zagrań. W ostatniej odsłonie było co prawda lepiej (50 procent), lecz spadła dokładność gry Macieja Muzaja i Salvadora Hidalgo Olivy. Jastrzębski Węgiel przegrał ostatnią partię 14:25.

Po obu stronach siatki najlepiej pod względem zdobytych punktów zaprezentowali się Oliva (20) oraz Schulz (26). Rewanż, który wyłoni półfinalistę PlusLigi sezonu 2017/2018 zaplanowano na sobotę o 20.00.

Stan rywalizacji: 1:0 dla Trefla Gdańsk