Siatkówka. Wilki Andrzeja Kowala pokazały kły! 0:2, powrót do meczu i ostatecznie 3:2 dla Resovii w walce o półfinał

Trwający ponad 2 godziny siatkarski horror w olsztyńskiej hali Urania wygrali zawodnicy Asseco Resovii Rzeszów. Mimo przegrywania już 0:2 w setach podopieczni Andrzeja Kowala pokonali AZS 3:2 (22:25, 25:27, 25:23, 25:19, 15:6) i są bliżej awansu do półfinału PlusLigi.

Trwają rozgrywki play-off 6. W nich walkę o półfinał, w którym czekają już najlepsze po rundzie zasadniczej zespoły z Kędzierzyna-Koźla i Bełchatowa, rozpoczęły drużyny z Rzeszowa, Olsztyna, Jastrzębia-Zdroju i Gdańska.

W pierwszym spotkaniu podopieczni Roberto Santilliego podejmowali w olsztyńskiej hali Urania ekipę z Podkarpacia. Gospodarze mecz rozpoczęli świetnie, narzucając swoje tempo gry i myląc blok rywali. Silę ataku w pierwszym secie oparli na Janie Hadravie (5 punktów) oraz Tomasie Rousseaux (4), podczas gdy u przyjezdnych Jakub Jarosz kończył średnio jedną na 5 piłek.

W drugim secie walka się wyrównała, choć olsztynianie nadal byli skuteczniejsi w polu serwisowym (3 asy) oraz bloku (3:2). Wygrali głównie dzięki sporej pewności siebie w końcowych piłkach, którą zbudowali na przestrzeni partii poprzez serię sześciu zdobytych punktów z rzędu. Poziom spotkania spadł w trzeciej odsłonie, która była zdecydowanie mniej dokładna pod względem jakości ataku (zespoły utrzymywały skuteczność na poziomie nieco ponad 30 procent), lecz Resovia wróciła do gry (25:23).

Dwa kolejne sety to już dominacja rzeszowian, doprowadzenie do tie-breaka i świetne zakończenie meczu zwycięstwem 15:6. Miejscowi zdobyli w piątej partii 3 „własne” punkty. Atakujący, Jan Hadrava, nie skończył żadnego z 5 ataków.

Drugi mecz, po którym rozstrzygnie się, kto zagra w półfinale PlusLigi, odbędzie się w sobotę o 14.45 w rzeszowskiej hali Podpromie.

Stan rywalizacji: 1:0 dla Asseco Resovii Rzeszów