Sport.pl

Siatkówka. Jakub Głuszak nie jest już trenerem Chemika Police

Po odpadnięciu z Pucharu Polski władze Chemika postanowiły rozstać się z dotychczasowym trenerem zespołu, Jakubem Głuszakiem. Kontrakt gorzowianina został rozwiązany za porozumieniem stron.

W dwóch najbliższych spotkaniach Chemika Police (z Pałacem Bydgoszcz i Dynamo Kazań) zespół poprowadzi Piotr Matela, dotychczasowy asystent. 

- Doszliśmy do wniosku, że potrzebujemy zmiany. Przeanalizowaliśmy sytuację i wybraliśmy takie rozwiązanie. Z trenerem podaliśmy sobie ręce i rozstaliśmy się w zgodzie. Nazwisko nowego szkoleniowca podamy wkrótce – komentuje Paweł Frankowski, prezes zarządu.

Głuszak w Chemiku pracował od 2014 roku. W tym czasie razem z drużyną zdobył 3 mistrzostwa i 2 Puchary Polski. 

- Teraz jest mi przykro, ale jestem przekonany, że za pewien czas będę wspominał pracę w Chemiku z uśmiechem na twarzy i dużym sentymentem. Wiele się nauczyłem, dziękuję wszystkim kibicom za doping i trzymane kciuki. Do zobaczenia w przyszłości – mówi Głuszak.

Obecnie Chemik Police przeżywa trudny moment. Mistrzynie Polski odpadły z rozgrywek Pucharu Polski, ulegając reprezentantowi I ligi kobiet. Jednocześnie klub jest na 1. miejscu tabeli Ligi Siatkówki Kobiet, wyprzedzając ŁKS Łódź o trzy punkty.

Więcej o: