Sport.pl

PlusLiga. Sensacja! Roberto Serniotti odchodzi, wielki powrót Andrzeja Kowala

W 12. kolejce PlusLigi Asseco Resovia Rzeszów przegrała z ONICO Warszawa 0:3. To był ostatni mecz Roberto Serniottiego jako trenera rzeszowskiego zespołu. Na stanowisko wrócił Andrzej Kowal, który w ostatnich miesiącach był dyrektorem sportowym klubu.

- Asseco Resovia Rzeszów informuje, że w dniu dzisiejszym klub rozwiązał umowę z trenerem Roberto Serniottim. Dziękujemy trenerowi za zaangażowanie i wykonaną pracę. Jednocześnie informujemy, że klub powierzył rolę pierwszego trenera Andrzejowi Kowalowi – w niedzielę w oficjalnym komunikacie podał zarząd drużyny z Podkarpacia.

Rozstanie z trenerem Serniottim jest odpowiedzią na nierówną formę, którą od początku ligi prezentują zawodnicy z Rzeszowa. Obecnie z 20 punktami znajdują się na 6. miejscu w tabeli PlusLigi – przegrali 5 z 12 spotkań. Ich ostatnia porażka miała miejsce w piątek – Resovia została pokonana na Podpromiu przez ONICO Warszawę. Z teoretycznie niżej notowanych zespołów rzeszowski team uległ również Aluron Virtu Warcie Zawiercie. Ponadto przegrał z ZAKSĄ, Skrą i Treflem Gdańsk.

Posadę po Serniottim objął Andrzej Kowal. Trener ten powrócił do kierowania zespołem po kilku miesiącach pracy jako dyrektor sportowy klubu. Wcześniej  przez sześć lat samodzielnie prowadził drużynę, ale jako szkoleniowiec pracuje z nią od 2004 roku.

Powrót do klubu a polska kadra

Zmiana w sztabie szkoleniowym Resovii rzuca nowe światło na sprawę wyboru selekcjonera polskiej kadry. Andrzej Kowal odpowiedział na zaproszenie Polskiego Związku Piłki Siatkowej i przedstawił swój plan na biało-czerwonych.

Kiedy na stanowisko trenera drużyny narodowej wybierano Ferdinando De Giorgiego jednym z warunków zatrudniania Włocha był jego brak związania z zespołem klubowym. Nie wiadomo, czy fakt podjęcia współpracy z Resovią nie oddziała na ocenę kandydatury Andrzeja Kowala.

Więcej o:
Komentarze (4)
PlusLiga. Sensacja! Roberto Serniotti odchodzi, wielki powrót Andrzeja Kowala
Zaloguj się
 • opty2

  0

  Najłatwiej zwolnić trenera, jak zawsze zresztą. W tym roku liga wyrównana, więc nic dziwnego, że przegrywa sie mecze ale nie w Resovii. Tutaj nic nie wolno przegrać, jakby mieli skład na mistrza.
  No i cóż poradzi pan K.?

 • bosakowska

  0

  teraz reska bedzie między 8-12.Kowal to zrobi,jest zdolny

 • kuku666

  Oceniono 2 razy 0

  Andrzej???
  To ten ekszpert co chciał kandydować na trenera reprezentacji?

 • boliver

  Oceniono 1 raz -1

  Powyrzucac wszystkich specow zagranicznych I po sprawie,,,
  Szukaja tylko latwych pieniedzy,,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX