Sport.pl

Siatkówka. Poznaliśmy komplet drużyn, które zagrają na mistrzostwach świata 2018

Portoryko i Kuba to ostatnie zespoły, którym udało się zakwalifikować na mistrzostwa świata 2018 w piłce siatkowej mężczyzn. Zawody te odbędą się we Włoszech i Bułgarii.

Mistrzostwa świata 2018 odbędą się w dniach 10-30 sierpnia we Włoszech i Bułgarii. Uczestniczyć będą w niej 24 zakwalifikowane drużyny.

W imprezie Polacy wystartują jako obrońcy tytułu sprzed czterech lat. Wśród ich rywali znajdą się między innymi Holandia, czyli zespół, który powraca na mistrzostwa świata po 16 latach nieobecności, czy też Słowenia, która będzie jedynym debiutantem na turnieju tej klasy. Zabraknie natomiast Niemców, którzy na poprzedniej imprezie zdobyli brązowy medal.

Jako ostatni miejsce w gronie 24 drużyn wywalczyli reprezentanci Kuby oraz Portoryko. Zawodnicy z Gorącej Wyspy byli bliscy pierwszej nieobecności na mistrzostwach od 56 lat, ale na finiszu ostatniego turnieju kwalifikacyjnego strefy NORCECA wyprzedzili Meksyk.

Lista zakwalifikowanych drużyn do MŚ2018:

Włochy (gospodarz), Bułgaria (gospodarz), Polska (obrońcy tytułu), Francja (europejskie kwalifikacje), Holandia (europejskie kwalifikacje), Słowenia (europejskie kwalifikacje), Rosja (europejskie kwalifikacje), Serbia (europejskie kwalifikacje), Finlandia (europejskie kwalifikacje), Japonia (azjatyckie kwalifikacje), Australia (azjatyckie kwalifikacje), Belgia (europejskie kwalifikacje), Brazylia (mistrzowie Ameryki Południowej), Iran (azjatyckie kwalifikacje), Chiny (azjatyckie kwalifikacje), Argentyna (południowoamerykańskie kwalifikacje), USA (mistrzostwa NORCECA), Dominikana (mistrzostwa NORCECA), Kanada (mistrzostwa NORCECA), Tunezja (kwalifikacje afrykańskie), Egipt (kwalifikacje afrykańskie), Kamerun (kwalifikacje afrykańskie), Kuba (kwalifikacje NORCECA) oraz Portorko (kwalifikacje NORCECA).

Więcej o:
Komentarze (2)
Siatkówka. Poznaliśmy komplet drużyn, które zagrają na mistrzostwach świata 2018
Zaloguj się
 • dert4

  Oceniono 1 raz 1

  nie ma się co łonanizować siatką.
  Nawet nie mamy trenera czyli jesteśmy w czarnej dooopie.
  Totalna rozpierducha.

 • uthark

  Oceniono 3 razy 1

  Dobrze, że na MŚ w siatkówce jedzie aktualny mistrz z automatu, bo nie byłoby naszych. Będzie mecz otwarcia, mecz o wszystko, mecz o honor.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX